• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmiana liczby po kliknieciu w div

0 głosów
51 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2018 w HTML i CSS przez yungmichas Początkujący (280 p.)
Na mojej stronie chciałbym aby po kliknięciu w listę u góry ( 3 divy ) po kliknięciu w każdy z nich zmieniała się wartość licznika w poniższym divie. Jak się za to zabrać ?

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Mędrzec (175,900 p.)
wybrane 29 grudnia 2018 przez yungmichas

Najlepsza
  1. pobierz referencje do diva który chcesz klikać, np. document.querySelector()
  2. pobierz referencję do tego "licznika"
  3. dodaj nasuchiwanie kliknięcia na odpowiednim div, np. element.addEventListener()
  4. wewnątrz callbacka do eventu click ustaw odpowiednio wartość np. textContent tego "licznika".

Ciężko wytłumaczyć dokładniej bez przykładu... wydaje mi się, że z tymi informacjami + dokumentacja MDN nie powinieneś mieć problemów.

1
komentarz 29 grudnia 2018 przez Noemi Nałogowiec (41,300 p.)
aa czy w ogóle klikanie w div jest poprawne? :D

Ja bym dała jako pierwszy i najważniejszy punkt, żeby stworzyć przyciski do klikania.
komentarz 29 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Mędrzec (175,900 p.)
a to swoją drogą :) Good point Noemi :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 75 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2018 w HTML i CSS przez ksdsn Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 34 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 2,683 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2016 w HTML i CSS przez lukasz1390 Początkujący (480 p.)
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

63,340 zapytań

109,600 odpowiedzi

228,959 komentarzy

44,175 pasjonatów

Przeglądających: 206
Pasjonatów: 12 Gości: 194

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...