• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dwa dyski w komputerze problem w Biosie, dyski się zmieniają miejscami.

0 głosów
99 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (30,480 p.)
Witam, od pewnego czasu mam taki nietypowy problem. Kiedy wyłącze komputer, a następnie włącze pojawia się problem ponieważ system nie może wystartować. Mam 2 dyski 1TB(Linux Ubuntu) i 500GB (Windows 7). W biosie mam ustawione, aby system wystartował z dysku 500GB. Wtedy mam do wyboru, uruchomienie Windowsa lub Linuxa. Coś się popsuło i bios cały czas zmienia mi na dysk 1TB, jako pierwszy do uruchomienia systemu?

Czy ktoś wie, jak można to naprawić? Czy zmiana baterii na płycie może rozwiązać problem?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2018 przez atom177 Początkujący (460 p.)
wybrane 31 grudnia 2018 przez Paweł123

Najlepsza

Witaj , prawdopodobnie rozładował się cmos (bateria na płycie głównej) .Co powoduje resetowanie się biosu.Wymiana cmosu może pomóc.smiley

0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2018 przez zmiennoimienny Mądrala (5,530 p.)

Hej smiley
Próbowałeś może podpiąć dyski do innych portów na płycie głównej?
Pozdrawiam 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 128 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
+2 głosów
2 odpowiedzi 229 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o poprawną pisownię i czytelne formatowanie tekstu.Kompozycja

66,476 zapytań

113,246 odpowiedzi

239,802 komentarzy

46,618 pasjonatów

Przeglądających: 234
Pasjonatów: 14 Gości: 220

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...