• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

System ma problem z kartą RAM

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
71 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Marko123 Początkujący (470 p.)
Witam, mam problem z kartami RAM, do niedawna korzystałem z 2 kart 2GB każda (komputer dostałem od kuzyna, nie wiem czy oryginalne) i wszystko działało, ale zaczęło mi to nie wystarczać. Kupiłem więc od znajomego dwie karty, 2 i 8GB, ale po włożeniu nie zawsze komputer chciał odpalić. Poszedłem więc do lokalnego sklepu komputerowego i poprosiłem o pomoc. Właściciel włożył mi kartę 8GB i powiedział że ta 2GB nie pasuje bo ma nieodpowiednie taktowanie. Wszystko fajnie, łącznie z tymi poprzednimi kartami miałem 12GB, ale w domu spostrzegłem się, że z tych 12GB tylko 3+GB było dostępne.Poszukałem więc pomocy w internecie, i znalazłem dużo filmów i artykułów, gdzie ludzie zalecali skorzystać z msconfig. Zrobiłem tak, ale nie tak jak w filmach, ponieważ w polu maksymalna pamięć nie wpisałem 12GB, tak jak wydaje mi się ktoś na yt zrobił, tylko 11GB bo pomyślałem że przyda się dać coś dla systemu. Po restarcie komputer dochodzi do momentu gdy pojawia się symbol windows i napis uruchamianie systemu windows, ale zaraz potem uruchamia się od nowa i tak w kółko. Kolega z technikum informatycznego powiedział mi że powinienem dać gdzieś z 1/3 albo 1/4 całej pamięci dla systemu, ale tak jak mówiłem, komputer dochodzi ledwo do momentu gdy włącza się windows.Bez tej 8GB karty komputer odpala i działa, tu więc pytanie: czy włożyć tę kartę, uruchomić bios i skorzystać z funkcji memory remap?(jestem zupełnym laikiem jeżeli chodzi o te sprawy)Czy to pomoże? I czy teraz jest tak, że jak włożę samą 8GB kartę(bez tych 2x2GB) to odpali, albo jak włoże ją do innego komputera to nie będzie tego problemu?

Z góry dzięki za pomoc;)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Według mnie powinieneś się zdecydować czy chcesz używać 1x8GB czy 2x2GB.

Po drugie nie napisałeś jaki masz system bo Windows 32-bitowy i tak nie wykorzysta więcej niż 4GB.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 212 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2022 w Sprzęt komputerowy przez FROSTtoTOST Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 230 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 290 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...