• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

React + Router - W jaki sposób przechowywać stan aplikacji?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
344 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2018 w JavaScript przez Vra3 Nowicjusz (220 p.)

Cześć wszystkim,
w ramach nauki React.js postanowiłem stworzyć sobie clicker który symuluje ścieżkę kariery -> klikamy 'work' -> dostajemy 'exp' i 'cash' -> klikamy 'promote' -> jeśli mamy wystarczająco dużo 'exp' to dostajemy awans itd... Udało mi się osiągnąć zadowalający mnie efekt i następnym krokiem było stworzenie sklepu gdzie można wydawać 'cash' + wykorzystanie React Router. Tutaj zaczęły się schody, ponieważ po przejściu do podstrony 'shop' cały postęp/state na stronie głównej się zerował. Szukałem odpowiedzi na to, jak przechowywać state aplikacji pomiędzy routami, ale nie znalazłem 100% odpowiedzi na moje pytanie więc spróbowałem zrobić to z pomocą Redux'a. I udało się część stanu przechować w store, ale chciałbym poznać zdanie osób bardziej zaawansowanych ode mnie. Poniżej znajduje się link do wersji Live.

Ważne :

  • Wybór miasta oraz button z napisem 'pass cash' korzystają z Redux, reszta póki co nie.
  • Raz wybrane miasto zostaje cały czas wyświetlane nawet kiedy przechodzimy z strony głównej do 'shop i z powrotem. 
  • Aby przekazać 'cash' do 'account balance' na podstronie 'shop' należy nacisnąć 'pass cash'

​​​​​Jaki jest cel? ​

  • Znalezienie sposobu na zachowanie state aplikacji podczas poruszania się między podstronami aplikacji

https://vra3.github.io/simulation_game/

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2018 przez Ilya Dimow Obywatel (1,240 p.)
Cześć, Myśle że używasz redux błędnie. Możesz pokazać w jaki sposób podłączyłeś redux?
komentarz 28 grudnia 2018 przez Vra3 Nowicjusz (220 p.)
Pewnie że tak, ale mógłbyś powiedzieć mi jaka część Cię interesuję?

https://github.com/VRa3/simulation_game/tree/master/src - być może tutaj będziesz w stanie coś znaleźć?
komentarz 28 grudnia 2018 przez Ilya Dimow Obywatel (1,240 p.)
Tracisz swoje dane. Dlatego że przechowujesz ich w stane strony, dla lepszej aktualizacji sprobuj najpierw chronić wszystko w redux.
0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
  • Znalezienie sposobu na zachowanie state aplikacji podczas poruszania się między podstronami aplikacji

No czyli właśnie np. redux :) Cofnij się o krok i poczytaj sobie na spokojnie czym jest redux i jak go używać... w necie jest miliard informacji... Choćby polski blog nafrontendzie.pl czy wiele angielskich materiałów:

https://www.google.com/search?q=redux+in+react&oq=redux+in+react&aqs=chrome..69i57j0l5.1911j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 45 wizyt
pytanie zadane 14 lutego w JavaScript przez JaaO Początkujący (490 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 183 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 193 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2022 w JavaScript przez ferdynand Obywatel (1,250 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...