• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Node.js | skrypt wyszukujący zdjęcia w folderze i pokazujący je na stronie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
557 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2018 w JavaScript przez niezalogowany
Witam.

Tak jak w temacie szukam skryptu, który pobierałby po kilka obrazów, po naciśnięciu przycisku coraz więcej, ale nie wiem jak się za to zabrać. czy ktoś mógłby mi dać linka do jakiegoś tutoriala, w którym pokazują dokładnie ten temat? Lub jak ktoś byłby miły, to sam by mi wytłumaczył czym, i jak to zrobić?

Aktualnie czytam tutorial w3schools

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 31 grudnia 2018
 
Najlepsza
ale nie wiemy nic o Twojej apce, strukturze itp. te zdjecia, ich nazwy, trzymasz w jakies tablicy w js czy jak? daj wiecej info i sprecyzuj z czym dokładnie masz problem to pomozemy.
komentarz 28 grudnia 2018 przez niezalogowany
nie ma żadnej tablicy(mogę stworzyć), po prostu chce, żeby skrypt wyszukiwał zdjęcia(moge je również ponumerować) w danym folderze, i pokazywał je np. po 5 na stronę. Uczę się js i postanowiłem, że zrobię stronę ze zdjęciami. Poprzednio zapytałem jak to zrobić w czystym js, ale odpowiedzieli mi, żeby zrobić to w node i chwile szukałem jak to zrobić, jakieś tutoriale i w końcu zacząłem po prostu się uczyć w w3schools. Na razie nic w tym tutorialu nie znalazłem, więc zapytałem się na tym forum o jakieś inne, które chociaż zachaczą o pobieranie informacji co znajduje się w folderze. A strona jako tako gotowa, tylko brakuje głównej części, którą są zdjęcia.
komentarz 28 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Chyba nie szukałeś kompletnie nic Kolego w necie... :)

5 sekund googlowania:

  1. odczyt zawartosci folderu: https://nodejs.org/api/fs.html#fs_fs_readdir_path_options_callback
  2. pierwszy lepszy z brzegu artykuł z przykładem: https://medium.com/stackfame/get-list-of-all-files-in-a-directory-in-node-js-befd31677ec5
  3. można dorzucić dla sprawdzenia czy znaleziony element to czasem nie folder: https://nodejs.org/docs/latest/api/fs.html#fs_stats_isdirectory albo do przejścia przez kolejne pliki z folderu itp.

rozwiązań wiele... trzeba tylko choć troszkę poszukać :)

a dalej to już kwestia jak to chcesz zrobić. Jeśli chcesz bazować na tym jakie masz pliki w tym folderze to po prostu zrób endpoint, który zwróci Ci ścieżki do tych plików jako tablicę (zwrotka JSONem) i client-side po prostu sobie podczytuj kolejno po X elementów z tej tablicy jako src dla elementów IMG. Ewentualnie jeśli chciałbyś być bardziej zoptymalizowany to można by pomyśleć np. o ShadowDOM, ale na początek zrób najprościej, czyli zwykłe elementy html i w nich dawaj odpowiednie ścieżki, co spowoduje requesty o pobranie tych obrazków.

Myślę, że te materiały to wręcz gotowiec, także powodzenia!

 

komentarz 31 grudnia 2018 przez niezalogowany
Dzięki
komentarz 1 stycznia 2019 przez niezalogowany
tak szczerze, to nie szukałem na oficjalnej stronie, tylko wyszukiwałem bardziej takie coś jak "node js szukanie obrazów w danym pliku". Nawet nie pomyślałem, żeby poszukać po angielsku.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 311 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 302 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 432 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2019 w JavaScript przez Whereismycode Obywatel (1,710 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...