• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

komputer do 9000 - programowanie / grafika 3d

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
323 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez sapero Gaduła (4,100 p.)

Witam wszystkich, planuję kupić komputer stricte do programowania (kompilacja kodu np vue.js -> android) / obróbki wideo Adobe After Effect. Obecnie chciałbym zakupić 2 monitory do swobodnej pracy przy programowaniu.

Bardzo proszę o pomoc wszystkich przy dobraniu najlepszych części ponieważ ja jest kompletnie zielony. Chciałbym złożyć komputer z którego będę mógł korzystać lata oraz w przyszłości kupić nowe części  :) planuję kiedyś upgrade - do 32 ramu, dodatkowa karta graficzna, możliwe że lepszy procesor może za 2-3 lata. Jeśli lepiej zrezygnować z jednego monitora i dołożyć do innej części to poproszę o taką propozycje. Dziękuję!

  • dysk na dane: Toshiba 2 TB
  • dyski ssd: 2x Samsung Pro 970 512GB NMV M.2
  • karta graficzna: gtx-1070 8GB
  • procesor: i7 8700K   lub  i7-7820X
  • ram: G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB
  • płyta główna: MSI MAG Z390 Tomahawk   lub   Z370 Pro 4
  • zasilacz: PurePower10 600W   lub   SEASONIC FOCUS PLUS GOLD 650W
  • chłodzenie: SilentiumPC Fortis 3

Obudowy oraz monitorów jeszcze nie wybrałem...

komentarz 28 grudnia 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Generalnie specka OK. Nie wolałeś AMD Ryzen zamiast INtela??

 

Dyski 2x Samsung Pro 970 512GB NMV M.2 zamieniłbym na 2 x ADATA SX 8200, podobna wydajność, mniej się grzeją i sporo tańsze (chyba też lepszy bufor, ale nie pamiętam). Ogólnie lepsze.

Dyski Toshiba są OK, ale wolałbym Western Digital albo Seagate.

Zasilacze Silentium są zaledwie średnie, poszedłbym  w  Fractal Design, Chieftec, Antec lub coś z tej półki. Głupio jak się spali zasilacz  i jeszcze uszkodzi część podzespołów w kompie, więc na tym bym nie oszczędzał.

Pamięci b.db wybór, płyta też.

Z kartą grafiki nie wiem co dziś wybrać, bo za kilka tygodni wyjdzie RTX 2060 i kilka innych kart z serii 11xx. Więc nie jest najlepszy moment na zakup grafiki.
komentarz 29 grudnia 2018 przez sapero Gaduła (4,100 p.)
Dzięki za porady!

AMD Ryzen? nawet nad tym się nie zastanawiałem... zawsze miałem intela:D czy byłby dobrym wyborem dla grafika 3d? Chodzi mi o After Effect oraz do programowania(kompilacja kodu) build?

Oglądałem recenzje Dysku ADATA SX 8200 - faktycznie przebija trochę samsunga, ale jest to nowy dysk nie wiem co będzie z nim później... dodatkow polecają dokupienie do niego małego chłodzenia oraz głośność się zwiększa o parę db.

Faktycznie nowe kart wychodzą w styczniu:) tylko czy w tej cenie co gtx-1070 8GB (około 2100) kupię lepszą kartę do tego zestawu?

Temat zasilaczy to dla mnie czarna magia:) ogólnie czytałem dobre opinie o nim i go wybrałem. Jaki byś polecił mi zasilacz w rozsądnej cenie do tego zestawu? (kiedyś dołożę może drugą kartę do tej płyty).

Postawiłem tez na dodatkowe 16gb ramu g.skilla tylko jak to jest z tym ramem? lepiej będzie mi 2x16 czy 4x8 wsadzić żeby lepiej to wszystko jako całość mi chodziło?
komentarz 29 grudnia 2018 przez sapero Gaduła (4,100 p.)
no własnie te komputery po leasingu już wygrzane... nie chce za 5 lat zostać ze starymi częściami chodź niektóre oferty są dość kuszące.
komentarz 29 grudnia 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
W końcu to Twoje pieniądze. Kupujesz emocjami a później racjonalizujesz. Tak to działa w 80% wypadków :)
komentarz 29 grudnia 2018 przez sapero Gaduła (4,100 p.)
racja, złożyłem już zestaw i chce go kupić w styczniu:)

https://forum.pasja-informatyki.pl/403118/prosba-o-ocene-zestawu-i-pomoc

gdybyś mógł mi jeszcze pomóc z chłodzeniem i zasilaczem:)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2018 przez sapero Gaduła (4,100 p.)
co myślicie o procesorze, który wybrać?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 453 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez mihawooo Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 481 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 481 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez Marcin893 Nowicjusz (190 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...