• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozebranie laptopa

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
108 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez gorgonkowa Obywatel (1,810 p.)
Siemka. Mam takie pytanko do Was. Otóż... od pewnego czasu z niepokojem przyglądam się na swojego laptopa Asusa. Dziwnie wybrzuszyło go w jednym miejscu, jakby miał guza na 0,5 cm wysokości i jest dość szeroki. Również touchpad wystaje kilka milimetrów z dwóch stron (z lewej i z dołu). Nie mam pojęcia, czy jak będę próbowała sama go rozebrać, to czego się tam spodziewać. Chciałam go odkurzyć jakoś, bo mija 3 lata, czyli od nowości go nie otwierałam. Co mogę z nim zrobić? Czy osoba, która nigdy nie bawiła się w rozbieranie może próbować go sama odświeżyć w środku czy lepiej to zostawić komuś do zrobienia? Nie wiem, czy wierzyć filmikom na YT. Będę wdzięczna za pomoc i jakąś diagnozę. :)

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2018 przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)

Hej smiley
Jeżeli chcesz wziąć się za rozkręcanie laptopa musisz przestrzegać 3 bardzo ważnych rzeczy:

  • Poszukaj filmu z serwisu gdzie krok po kroku rozkręcany i skręcany jest laptop i się go trzymaj
  • Nie dotykaj elektroniki jeżeli nie potrzeba i pamiętaj że elektrostatyka to twój wróg!
  • Nie rób nic na siłę

Myślę że nie ma co bać się sprzętu i zwykłe rozkręcenie nie powinno zaszkodzić.
Polecam zaopatrzyć się w dobre śrubokręty (odpowiednich rozmiarów), odpalić filmik na YT z rozbierania laptopa i do dzieła smiley.
Wtedy po rozebraniu zobaczysz co z tym dalej zrobić, czy dać do serwisu czy sama spróbować naprawić.
Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 359 wizyt
pytanie zadane 22 października 2023 w Sprzęt komputerowy przez Dawidziu Bywalec (2,610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 177 wizyt
pytanie zadane 17 września 2023 w Sprzęt komputerowy przez Arek04 Użytkownik (700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 143 wizyt
pytanie zadane 9 września 2023 w Sprzęt komputerowy przez Arek04 Użytkownik (700 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...