• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozebranie laptopa

+2 głosów
85 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez gorgonek Obywatel (1,790 p.)
Siemka. Mam takie pytanko do Was. Otóż... od pewnego czasu z niepokojem przyglądam się na swojego laptopa Asusa. Dziwnie wybrzuszyło go w jednym miejscu, jakby miał guza na 0,5 cm wysokości i jest dość szeroki. Również touchpad wystaje kilka milimetrów z dwóch stron (z lewej i z dołu). Nie mam pojęcia, czy jak będę próbowała sama go rozebrać, to czego się tam spodziewać. Chciałam go odkurzyć jakoś, bo mija 3 lata, czyli od nowości go nie otwierałam. Co mogę z nim zrobić? Czy osoba, która nigdy nie bawiła się w rozbieranie może próbować go sama odświeżyć w środku czy lepiej to zostawić komuś do zrobienia? Nie wiem, czy wierzyć filmikom na YT. Będę wdzięczna za pomoc i jakąś diagnozę. :)

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2018 przez zmiennoimienny Mądrala (5,550 p.)

Hej smiley
Jeżeli chcesz wziąć się za rozkręcanie laptopa musisz przestrzegać 3 bardzo ważnych rzeczy:

• Poszukaj filmu z serwisu gdzie krok po kroku rozkręcany i skręcany jest laptop i się go trzymaj
  • Nie dotykaj elektroniki jeżeli nie potrzeba i pamiętaj że elektrostatyka to twój wróg!
  • Nie rób nic na siłę

Myślę że nie ma co bać się sprzętu i zwykłe rozkręcenie nie powinno zaszkodzić.
Polecam zaopatrzyć się w dobre śrubokręty (odpowiednich rozmiarów), odpalić filmik na YT z rozbierania laptopa i do dzieła smiley.
Wtedy po rozebraniu zobaczysz co z tym dalej zrobić, czy dać do serwisu czy sama spróbować naprawić.
Pozdrawiam

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 32 wizyt
pytanie zadane 7 maja w Sprzęt komputerowy przez Bakkit Mądrala (7,480 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 35 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia w Sprzęt komputerowy przez se92 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 56 wizyt
pytanie zadane 21 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez Cixo Gaduła (4,050 p.)

87,895 zapytań

136,484 odpowiedzi

304,291 komentarzy

58,280 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...