• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w doborze kolejnych kursów PHP - Programowanie obiektowe

Object Storage Arubacloud
0 głosów
189 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)

Hej wszystkim !

Jako, że jest okres Świąteczny i są duże zniżki na kursy, to postanowiłem, że zakupię jeszcze jakieś kursy aby bardziej się rozwijać. Problem polega na tym, że nie wiem czy owe kursy byłyby "dobre". O co chodzi? Mam wrażenie, że kursy które chcę kupić będą tylko stratą pieniędzy. 

Aktualnie mam zamiar zagłębić się w programowanie obiektowe. Ukończyłem dwa kursy na strefie kursów (PHP podstawowy oraz Średnio zaawansowany)

 

W kursie podstawowym miałem: 
Klasy, Dodawanie właściwości do kasy, metody klasowe, Konstruktory, dziedziczenie, modyfikator dostępu

W średnio zaawansowanym:
Konstruktor i destruktor, klasy i metody statyczne, stałe w klasach, klasy typu final, interfejsy, klasy i metody abstakcyjne, klasy typu POPO, VO, DTO

Problem polegał na tym, że nie było przykładów w praktyce a każde pewnie wie jak wygląda uczenie się samej teorii bez praktyki ^^

I teraz chciałbym zakupić następujący kurs

Kurs programowania obiektowego

Czy wnosi on dużo nowości ? Czy po prostu "maglowanie" tego samego z poprzednich kursów lub są tu rzeczy których się prawie nie używa? Czy jest to ważne w programowaniu?

I jeszcze mam pytanie dot. kursu na wzorce projektowe. Czy się opłaca czy lepiej poczytać gdzieś w internecie o tym ?

Kurs wzorców projektowania

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Porzuć strefę kursów. Trzepanie hajsu na kiepskim kontencie.

https://designpatternsphp.readthedocs.io/en/latest

Staraj się szukać ogólnodostępnych źródeł. Na udemy jest kilka ok kursów (nie piszę o tych polskiego autora).
komentarz 28 grudnia 2018 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Dziekuje za odpowiedz! Co sadzisz o tym kursie? Ma o wiele wiecej zawartosci od tego ze strefy kursow https://www.udemy.com/oop-php-object-oriented-programing-with-project-1-course/
komentarz 28 grudnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Ciężko mi cokolwiek powiedzieć bo nie korzystałem z niego. Osobiście poczytałem trochę książek, a potem już korzystałem z Composera i frameworków.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 266 wizyt
pytanie zadane 23 września 2023 w C# przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 241 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2023 w C i C++ przez Jerzy Użytkownik (930 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 844 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...