• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z wine

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
161 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Pytardon Nowicjusz (200 p.)

Witam, od wczoraj zacząłem przygodę z linuxem, chciałem zainstalować sterownik do adaptera wifi używając wine. Po wpisaniu polecenia wine do uruchomienia autorun.exe wyskakuje mi pewnego rodzaju błąd:

wine /root/Desktop/Pobrane/Autorun.exep
root@Kali:~# wine: Unhandled page fault on read access to 0x0000008c at address 0xc74970 (thread 002a), starting debugger...
002a:err:seh:start_debugger Couldn't start debugger ("winedbg --auto 41 92") (2)
Read the Wine Developers Guide on how to set up winedbg or another debugger

 

komentarz 26 grudnia 2018 przez niezalogowany
Jest Autorun.exep czy Autorun.exe?
komentarz 26 grudnia 2018 przez Pytardon Nowicjusz (200 p.)
.exe, źle mi sie napisało, przy .exe wciąż jest ten błąd
1
komentarz 26 grudnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Instalujesz driver na Wine? To nie przejdzie...
komentarz 27 grudnia 2018 przez niezalogowany

Ten sam temat

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2018 przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)

Hej smiley
Spróbuj uruchomić wine jako superuser (sudo) i zobacz czy otrzymasz ten sam komunikat.
Nigdy nie wykorzystywałem wine do instalacji sterowników ale możliwe że wine w tej sytuacji potrzebuje podwyższonych uprawnień.
Jeżeli się mylę do proszę mnie poprawić.
Pozdrawiam smiley

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 588 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 131 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez DonDario Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 209 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Q7V Gaduła (4,250 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...