• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z uruchomieniem pliku.class

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,116 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2018 w Java przez ShockOfficial Początkujący (390 p.)

Cześć! 
Potrzebuję pomocy, gdyż nie mogę sobie poradzić uruchomieniem jakiegokolwiek pliku .java
Zmienne środowiskowe mam raczej dobrze ustawione, ponieważ po wpisaniu w cmd "java" lub "javac" pokazują mi 
odpowiednie wiadomości.
Po wpisaniu w cmd java PiosenkaOPiwie  dostaję taką wiadomość zwrotną.


Error: A JNI error has occurred, please check your installation and try again
Exception in thread "main" java.lang.UnsupportedClassVersionError: PiosenkaOPiwie has been compiled by a more recent version of the Java Runtime (class file version 55.0), this version of the Java Runtime only recognizes class file versions up to 52.0

A oto linijki kodu( lecz nie działa mi to w żadnym innym .class nawet najprostszym składającym sie z 4 linijek)

class PiosenkaOPiwie {

    public static void main(String[] args) {
        int iloscButelek = 99;
        String slowo = "bottles";
        while (iloscButelek > 0) {
            if (iloscButelek == 1) {
                slowo = "bottle"; // liczba pojedyncza
            }
            System.out.println(iloscButelek + " " + slowo + "of beer on the wall");
            System.out.println(iloscButelek + " " + slowo + "of beer.");
            System.out.println("take one down.");
            System.out.println("Pass it around.");
            iloscButelek = iloscButelek - 1;
            if (iloscButelek > 0) {
                System.out.println(iloscButelek + " " + slowo + "Of beer on the wall");

            } else {
                System.out.println("No more bottles of beer on the wall");
            } // koniec else

        } // koniec while

    }// koniec metody main

} // koniec klasy


 

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2018 przez Velta Maniak (51,890 p.)
Zaktualizuj środowisko uruchomieniowe Javy.
+1 głos
odpowiedź 25 grudnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)

Pisze jak byk:

PiosenkaOPiwie has been compiled by a more recent version of the Java Runtime (class file version 55.0), this version of the Java Runtime only recognizes class file versions up to 52.0

Jakimś dziwnym trafem masz jdk (narzedzia developerskie, w tym przypadku javac) nowsze od jre (srodowisko uruchomieniowe)

komentarz 26 grudnia 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Co zwraca polecenie:

java -version

Może skompiluj klasę jeszcze raz.

komentarz 26 grudnia 2018 przez ShockOfficial Początkujący (390 p.)
Polecenie zwraca takie coś:

https://imgur.com/FoZlmbn

 Kompiluję za każdym razem jeszcze raz różne klasy, lecz wszystko zmierza do tego samego punktu jakim jest komunikat o A JNI error.
komentarz 26 grudnia 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Cały czas uruchamiasz Javą 8 a prawdopodobnie kompilujesz Javą 11, albo odwrotnie. Zrób tak aby zmienna środowiskowa PATH miała:

C:\Program Files\Java\jdk-11.0.1\bin

zapisz zmiany. Następnie, zresetuj komputer. Jak to nie pomoże to chyba się poddaje. Najwyżej usuń całą Javę i zainstaluj samo JDK.

komentarz 27 grudnia 2018 przez ShockOfficial Początkujący (390 p.)

Nie pomogło, lecz wpadłem na pomysł, żeby przesunąć na samą górę zmiennej PATH

C:\Program Files\Java\jdk-11.0.1\bin

 

I o dziwo działa. Dziękuję za pomoc! wink

komentarz 27 grudnia 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Ponieważ w:

C:\ProgramData\Oracle\Java\javapath

Także znajduje się java.exe, i prawdopodobnie jechało stąd.

0 głosów
odpowiedź 18 stycznia 2019 przez Karol_1985 Nowicjusz (180 p.)
Witam Wszystkich! Ja mam też jakiś problem ale u mnie wygląda to tak.!

Chcę się nauczyć programowania i rozpocząłem od JAVA i informatyk w pracy polecił mi tą stronę z racji tego że to strona firmowa https://javastart.pl/baza-wiedzy/darmowy-kurs-java to wierzyłem we wszystko co tam piszą i już na pierwszym etapie? ściana nie do przejścia. Tzn. nie wyświetla mi się "Hello World". A wszystko mam zrobione o tak: https://javastart.pl/baza-wiedzy/darmowy-kurs-java/wprowadzenie/instalacja-jdk#jdk ale mam "Java -version 11.0.2" Javac -version 11.0.2. I nie działa pierwszy program nie działa. Czy jest coś o czym powinienem wiedzieć ? Chyba powinienem zacząć od książki "Java. Podstawy wyd. X. CA S.HORSTMANN. ? Dzięki za pomoc 3 dzień z tym walczę. Zmieniłem nawet laptopa nowy W10

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 434 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 4,644 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 206 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez madis Użytkownik (540 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...