• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czarny ekran na monitorze

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,034 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Lampards Obywatel (1,130 p.)
Witam serdecznie.

Od dnia wczorajszego mam problemy z moim komputerem mianowicie ,

podczas uruchamiana komputera z włączonym monitorem , Monitor nie pokazuje mi obraz tylko na dosłownie pokazuje mi przez ułamki sekund logo producenta i uruchamianie sytemu windows po czym nic nie wyświetla

mimo iż dioda na monitorze pali się na zielono , jedynie podczas ponownego uruchomienia monitora na sekundę obraz się pojawia po czym znika , czyściłem już komputer z kurzu , resetowałem bios , wyczyściłem RAM i nic kabel raczej jest dobry monitor jest podłączony przez DVI dodam iż komputer jest na zintegrowanej karcie graficznej

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 grudnia 2018 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
wstaw zdjęcie z  monitor, jeśli dasz na monitorze ustawienia to czy monitor  wyświetli dobrze  ustawienia, mam na myśli  podświetlenie kranu , jeśli tak to obawiam się że karta graficzna do wymiany. Lub może być inna przyczyna którą na razie nie  podaje ale przepuszczam że to może być to.
komentarz 24 grudnia 2018 przez Lampards Obywatel (1,130 p.)
Monitor nie reaguje na przyciski z monitora
komentarz 24 grudnia 2018 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Zakładam że masz u siebie pendrive ale możesz mieć problem z  dostępem do drugiego  komputera aby wyeliminować problem z monitorem i kartą  graficzną to  proponuje abyś zainstalował https://tutorials.ubuntu.com/tutorial/tutorial-create-a-usb-stick-on-windows#0

Wtedy nie instalujesz  systemu tylko odpalasz na  live usb lub live cd  i zaobserwujesz czy dobrze ci podświetla  monitor  jeżeli  wszystko dobrze ci się podświetli i załaduje  system  to  wniosek jest jeden  że  system windows  musi zostać naprawiony lub przeinstalowany na nowo , ale z  drugiej strony jeżeli ci się  uruchamia  windows ale  brak podświetlenia to można też postawić na  uszkodzony inwenter w monitorze on działa za  podświetlanie  monitora. A tak na marginesie to jeśli włączysz  komputer i uruchomi ci się  windows to jeśli będziesz widział  czarny ekran wejść podświetl latarką w  monitor i zobacz czy pokazuje ci się  ekran  załadowanego systemy.
komentarz 24 grudnia 2018 przez Lampards Obywatel (1,130 p.)
live usb z Ubuntu nic nie dał ponad to ekran jest całkowicie czarny gdy swiece latarką
komentarz 24 grudnia 2018 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Trzy rzeczy które nasuwają mi się na myśl:

- jak wspomniałem wyżej albo uszkodzona karta graficzna

- albo  jest uszkodzony inwenter w monitorze,(tutaj  wykluczenie usterki jest podmiana monitora i sprawdzenia czy działa  na innym komputerze)

- most północny na płycie głównej także są  objawy takie że między innymi  ekran jest cały czarny ale przy tym  trzeba by wykluczyć punkt 2 i 1.
komentarz 24 grudnia 2018 przez Lampards Obywatel (1,130 p.)
ok dziękuje serdecznie za pomoc postaram się przetestować na innym kompie monitor .

Życzę udanych i wesołych świąt, dziękuje
komentarz 24 grudnia 2018 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Dziękuje , ja również życzę  Wesołych i Zdrowych  Świąt.
komentarz 24 grudnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Według mnie monitor jest sprawny (pokazuje LOGO- raz. to również wyklucza spaloną diodę od podświetlania czy uszkodzony inwenter który jest uwidaczniany poprzez migającą diodą led na czerwono zazwyczaj.)

Raczej stawiałbym na kabel lub wtyczkę/gniazdko albo kartę.

Miałem podobnie na sprzęcie podpiętym "na krótko" w powietrzu karta była wpięta do pci-e ale gdzieś nie dociskała na wszystkich stykach i monitor 'czytał' ją jako jest podpięty i jest sygnał ale obraz był czarny a dioda świeciła się  na zielono.

W twoim przypadku jest to integra więc nie bardzo miałoby się cokolwiek 'odpięć/nie stykać' -pozostają zimne luty.

Nie podałeś co to za sprzęt komp/laptop model, marka więc również mogłeś zignorować fakt że masz dwie karty graficzne. Resetowałeś bios a defualtowo nie wiadomo co tam masz ustawione. Może masz ustawione na inne wyjście/karte albo rozdzielczość ekranu (nie no tu już popłynąłem) który twój monitor nie obsługuje.

Proste wejdź do biosu i będziesz wiedział czy coś działa czy nie.

Mam nadzieje że wiesz jak wejść do biosu.
komentarz 24 grudnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Nie doczytałem widać jak wczytuje windowsa...

To już wina windowsa bo windows sam ustawia sobie obraz i uruchamia swoje sterowniki do karty grafiki.

Spróbowałbym pojechać na safe mode na najmniejszej rozdzielczości i spróbować naprawę systemu z płyty systemowej. Powinno pomóc.
komentarz 24 grudnia 2018 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

kolego @ PolYGlok temat  windowa bym  wykluczył, ponieważ  wyżej napisałem  w odpowiedzi żeby sprawdził na  systemie  ubuntu live USB/CD , przez to  odpowiedź padła że nic to nie pomogło  cytat:

live usb z Ubuntu nic nie dał ponad to ekran jest całkowicie czarny gdy swiece latarką

 

komentarz 16 lutego 2019 przez Lampards Obywatel (1,130 p.)
Witam . Zapomniałem się odezwać co było tego przyczyną . przyczyną okazała się świetlówka w monitorze

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 132 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez kamiel009 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt
pytanie zadane 6 września 2022 w Sprzęt komputerowy przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 199 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez Hype Początkujący (340 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...