• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Na ile zmysł artystyczny jest istotny w webdeveloperce?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
155 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Pytanie jak w tytule. Na ile kiepski zmysł artystyczny może mi przeszkodzić w kwestii webdeveloperki?

Znacznie lepiej czuje się w backendzie, lub programistycznej części frontendu tj. javascripcie. Lubie też bawić się w pisanie mini rozszerzeń do przeglądarki. Ogólnie interesuje mnie i lubię 'programowanie webowe', ale ta część 'htmlowo cssowa' nie bardzo mi podchodzi. Lubie jednak web i chętnie rozwijałbym się w jego kierunku, choć bardziej tak jak mówię w strone aplikacji webowych niż stron.

Przy pisaniu kolejnych projektów odczuwam jednak delikatne problemy spowodowane brakiem wiedzy na temat htmla i cssa, przykładowo w sytuacjach gdy ostatnio z pomocą pythona próbowałem wyciągać konkretne dane z kodu html witryn, a nie do końca rozumiałem jego strukture.

Idea jest taka, że radzę sobie bez tej wiedzy, po prostu gdy potrzebuję jakiegoś konkretnego wycinka to się go mogę douczyć, ale wiadomo, że gdy ma się szerszy ogląd na dany temat to więcej się z niego rozumie i na lepsze pomysły się wpada.

Nie chciałbym jednak poświęcać dużo czasu na naukę języków, zwłaszcza takich, których standard zmienia się co chwilę, jeśli miałbym używać ich tylko do  sytuacji opisanych wyżej. Jeśli już bym się ich nauczył chętnie zrobiłbym też bardziej stricte frontendową część projektu.

W tej chwili natomiast wiem, że miałbym ogromny problem z zaplanowaniem sobie jak chciałbym, żeby witryna wyglądała, co było gdzie rozmieszczone, jak się zmieniało itd.

Czy wam, którzy siedzą w tym bardziej przychodziło to raczej z czasem, czy rzeczywiście ten 'zmysł' jest do tego potrzebny?

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 24 grudnia 2018 przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
Html & css również mi nie nigdy pochodził. Płynność zdobyłem stopniowo, wraz z tworzeniem kolejnych projektów. Do szczególnie męczących dla mnie zadań w css jak sticky elementy, responsywność itd, używam frameworka, obecnie materialize. Myślę więc, że zdobywając regularnie doświadczenie, pytając o feedback dotyczący Twoich designów i ucząc się frameworków, dojdziesz do miejsca w którym będzie czuł się komfortowo w html & css i będziesz zadowolony z rezultatów Twojej pracy. Jeżeli interesuje Cię bardziej logika aplikacji, czy to JS czy jakiś backend, wcale nie musisz być mistrzem css, wystarczy tylko, żebyś w miarę sobie radził. Rozwijaj się głównie w tym, co sprawia Ci przyjemność.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 2,139 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 1,399 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2019 w JavaScript przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 2,549 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2019 w HTML i CSS przez pebrzosky Obywatel (1,160 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...