• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Własny serwer

Object Storage Arubacloud
0 głosów
262 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Powiedzmy że mam napisany serwer we Flasku który jedyne co robi to wyświetla "Hello world". Zastanawiam się jakie minimalne kroki trzeba spełnić by udostępnić to "na zewnątrz". Wystarczy wykupić domenę? Może trzeba też fizyczny serwer, a potem przerzucić swój kod tam i odpalić?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2018 przez Misiek Mądrala (5,300 p.)
Masz napisany serwer ?

Jeśli chodzi ci o serwer www to instalujesz odpowiednie oprogramowanie na komputerze i żeby było to widoczne na zew musisz mieć publiczne IP potem jeśli masz router robisz przekierowanie portów na komputer na którym stoi serwer i śmiga ze zew ale tylko po wpisaniu IP ale oczywiście możesz wykupić domenę i podpiąć ją do swojego IP oraz skonfigurować na serwerze www
komentarz 21 grudnia 2018 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)

No np. mam:

from flask import Flask
app = Flask(__name__)

@app.route("/")
def hello():
    return "Hello World!"

To już jest serwer. 

Powiedzmy, że mam dwa komputery każdy w innym mieście. Czy mogę zrobić tak, by tylko one widziały się nawzajem i nikt inny nie miał o tym pojęcia (chodzi mi np. o uniknięcie ataków DDoS)? Trzeba jakiś VPN zastosować? 

3
komentarz 21 grudnia 2018 przez Bosswell Nałogowiec (36,470 p.)
Znalazł jeden prosty sposób aby napisać serwer w 6 liniach kodu. Inżynierowie Apache go nienawidzą

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 295 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 362 wizyt

92,563 zapytań

141,415 odpowiedzi

319,593 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...