• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Początkujący programista poszukuje odpowiedzi na pewne nurtujące go pytania

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
278 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BraveWolf Nowicjusz (130 p.)

Witam
Najpierw zacznę od opowiedzenia coś o sobie (moim zdaniem jest to istotna rzecz). Mam 20 lat. Za niedługo planuję pójść na studia informatyczne do Katowic. Programuję od czasu do czasu. Interesuję się IT oraz można powiedzieć, że jestem dosyć kreatywnie myślącą osobą ^^'
Najbardziej przypadł mi do gustu język programowania C#. Uczyłem się z kursu "C# Basics for Beginners: Learn C# Fundamentals by Coding" chwilę, ale takie suche tłumaczenia nie zbyt zachęcały mnie bym siedział parę godzin przed komputerem i programował z tym poradnikiem. Czy znacie jakiś dobry i ciekawy poradnik/kurs/książkę do nauki C# dla początkującego?

Kolejna sprawa to studia. Uwielbiam pracować w grupie. Jestem bardzo zorganizowany i potrafię pracować pod presją. Chciałbym w przyszłości pracować w korporacji. Jaką specjalizację na studia polecacie? Myślałem nad cyberbezpieczeństwem, ale nie wykluczam też innych wyborów(poza programistą gier komputerowych). 
Kolejnym pytaniem będzie, czy znacie jakieś blogi/fora/czaty gdzie rzeczywiście mógłbym z takimi programistami porozmawiać? Czy znacie jakąś stronkę z radami dla początkujących programistów? Wiem, że tego jest dużo w internecie, choć jak zdążyłem już zauważyć, nie wszystkie są "życiowe". 
Z góry dziękuję za wszelką pomoc

2
komentarz 20 grudnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)

czy znacie jakieś blogi/fora/czaty gdzie rzeczywiście mógłbym z takimi programistami porozmawiać?

Czuje sie urażony :D To na tym forum nie ma programistów?

komentarz 20 grudnia 2018 przez BraveWolf Nowicjusz (130 p.)
Oczywiście, że są, ale to forum raczej jest do zadawania i odpowiadania na pytania, a nie do takiego luźnego czatowania czy czytania o ciekawych zagadnieniach czy newsach związanych z programowaniem.
komentarz 20 grudnia 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Zależy jak do tego podchodzisz. Ja na forum często widząc pytanie o jakąś technologie dowiadywałem się o jej istnieniu. Potem szukanie na własną rękę i masz kolejną umiejętność do kolekcji ;) Biorąc pod uwagę twoje pytanie być może ktoś właśnie się dowiedział ze istnieje taki język programowania jak C#.

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 21 grudnia 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Mylisz się na tym forum jest bardzo dużo ludzi którzy zawodów zajmują sie programowaniem. Istnieje coś takiego jak wiadomość priv. Nauka w byciu lepszym programistą to również dzielenie się wiedzą dlatego wielu z nas działa na forach. Co do samego języka C# jest bardzo składnym językiem, dobrze zaprojektowany i uporządkowany. Najlepiej uczy się przez projekty, wymyśl jakiś i zacznij go pisać.

Polecam również ten artykuł:

https://profesorek96.blogspot.com/2018/11/co-mam-programowac-pomys-na-projekt.html

Co do specjalizacji to czemu akurat cyberbezpieczeństwo cię tak zainteresowało ?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 287 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2020 w C# przez Rosool Użytkownik (660 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 316 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2020 w C# przez kingof Początkujący (310 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 392 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...