• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Struktura projektu SASS

0 głosów
87 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2018 w HTML i CSS przez JuniorDevAspirant Bywalec (2,060 p.)
Witam, czy mogę wygenerować strukture projektu SASS 7-1 za pomocą YEOMANA czy muszę tworzyć tą strukture samodzielnie ? Albo czy jest jakiś gotowy boilerplate z utworzonymi już folderami ?
komentarz 19 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Mędrzec (186,730 p.)
Spokojnie, wszystko przyjdzie z czasem :)

Ja kiedyś też robiłem monolity w PHP, z szablonami Smarty i reset CSS był pierwszym punktem w tworzeniu struktury plików...

Teraz nie wyobrażam sobie powrotu do tych czasów i zrezygnowania z apek typu SPA + API, tym bardziej jak w back-endzie dochodzą mikro-serwisy... reactive style, bajka...
komentarz 19 grudnia 2018 przez JuniorDevAspirant Bywalec (2,060 p.)
A tak apropo resetu CSS, to on wyszedł z użycia czy jak ? Na moje to chyba dalej jest przydatny czy nie ? :D
Ja nie widzę kompletnie żadnej zalety jego użycia... żadnej.

Jeśli zapomnisz o reset css to nagle okaże się, że możesz robić komponenty reużywalne, nie martwiąc się o jakieś global css, które jak pisałem, ograniczyłbym do fonta, max-width dla body i ewentualnie box-sizing jak ktoś to lubi.
komentarz 19 grudnia 2018 przez JuniorDevAspirant Bywalec (2,060 p.)
Ale w jakim sensie fonta ? Bo rozmiar ("em") to chyba w innym pliku a nie do globala. Nie wiem ;)
na przykład ustalenie rodzaju czcionki jeśli korzystasz z jakiś googlowych itp. Base font nie ustawiam, niech to robi środowisko, od tego jest.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 85 wizyt
pytanie zadane 24 października 2018 w HTML i CSS przez User3949 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 145 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 196 wizyt
pytanie zadane 20 października 2018 w JavaScript, jQuery, AJAX przez niezalogowany
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

65,683 zapytań

112,321 odpowiedzi

237,045 komentarzy

46,657 pasjonatów

Przeglądających: 217
Pasjonatów: 9 Gości: 208

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...