• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zdjęcia na stronie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
266 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2018 w Offtop przez Majki Obywatel (1,410 p.)
Cześć,

niedawno miałem taki problem, że kiedy tworzyłem stronę klientce, ta nie miała zdjęć na swoją stronę, wysłałem jej też linki do stron ze zdjęciami z których ja korzystam, ale jej nie  specjalnie chciało się szukać i kazała mi to zrobić :/ wyszukiwałem więc zdjęcia a ona była ciągle niezadowolona, (nie mówiąc już o innych problemach) samo wyszukiwanie zdjęć i rozmawianie z nią o tym zajęło mi dużo czasu i teraz moje pytanie brzmi, kto powinien zająć się zdjęciami ja czy klientka, ktoś może napisać "To zależy jak się dogadacie", ale jak to z reguły wygląda, czy jeśli powiem klientowi/klientce, że przygotowanie zdjęć na stronę jest po jego/jej stronie to czy nie popełnię fopa.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 grudnia 2018 przez Szfierzak Gaduła (3,750 p.)
wybrane 18 grudnia 2018 przez Majki
 
Najlepsza
Z perspektywy klienta...Nie wiem jak to wygląda z reguły, jednak w mojej poprzedniej firmie zamawialiśmy stronę. Już na etapie negocjacji było jasno powiedziane przez firmę, która miała ją dostarczyć, że wszelkie treści, zarówno tekst jak i grafika, mają być dostarczone przez nas. Wyjątkiem było logo, które też zmienialiśmy i zamawialiśmy ze stroną, i tutaj była specyfikacja w drugą stronę, że potrzebujemy wersji kolor, negatyw i podane rozmiary w pikselach. Dla mnie było to naturalne, że jak zamawiamy stronę to treści dajemy my, a jak zamawiamy do tej strony logo, to definiujemy pewne wymagania.
komentarz 18 grudnia 2018 przez Majki Obywatel (1,410 p.)
Ok, dzięki za odpowiedź.
+2 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

 ale jej nie  specjalnie chciało się szukać i kazała mi to zrobić

wcale mnie to nie dziwi :) Jak podejmujesz sie zrobienia aplikacji czy strony to zrób to kompleksowo. Generalnie źle podszedleś na początku do tematu, najlepiej na wstępie dogadać się, że w cenie bazowej są np. dwie koncepcje wizualne aplikacji przygotowane przez grafika - jeśli jasno to zaznaczysz to masz budżet na tego grafika, po prostu powiedz, że np. 500 za jedną koncepcję i niech klient najwyżej sam zdecyduje ile ich chce mieć. Albo np. ustalić cenę za koncepcję, np. te 500zł i dostaje klient pierwszą, jak pasuje to lecisz dalej, jak nie to kupuje kolejną - bardzo czysty i jasny układ. Klient też wie, że może swobodnie zmieniać wizje itp. tylko będzie musiał parę zł dopłacić, ale jeśli to nie będą wielkie sumy (tylko właśnie parę stówek) to go to nie zniechęci.

Kolejna sprawa jasno ustal, że np. treści na stronę przygotowuje klient w ustalonym formacie, np. pliki word, txt itp. Jeśli masz to robić Ty to odpowiednio wyceń czas na ich wprowadzenie itp.

I do tego oczywiście koszt usług programistycznych i na koniec daj sobie jakiś zapas cenowy z 5-10% aby mieć w tym wycenione jakieś drobniejsze zmiany, za które nie ma co wołać kasy dodatkowo, np. nie wiem, dodanie paru pól formularza, jakieś drobne modyfikacje wizualne w css itp. itd.

No chyba, że chcesz robić aplikacja za 500zł i wystawiać się na OLX to wtedy musisz liczyć się z tym, że klient będzie marudził co 5 minut a Ty się narobisz, a nie zarobisz :) Uwierz mi, jeśli klient ma zapłacić 200-300zł to oleje temat i nie będzie tego traktował poważnie, ale jak wie, że apka będzie go kosztować 2-3 tysie, w tym każda wersja wizualna dodatkowe 500zł to potraktuje to poważnie i będzie z Tobą współpracował.

komentarz 18 grudnia 2018 przez Majki Obywatel (1,410 p.)
Rozumiem, dziękuję za odpowiedź.

Podobne pytania

–2 głosów
5 odpowiedzi 566 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2018 w Offtop przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 199 wizyt
pytanie zadane 5 września 2017 w HTML i CSS przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 588 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2015 w HTML i CSS przez Eimens Maniak (69,240 p.)

92,565 zapytań

141,417 odpowiedzi

319,601 komentarzy

61,950 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...