• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows Update - oczyszczanie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,773 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez student33 Początkujący (250 p.)
edycja 17 grudnia 2018 przez student33

Witam. 

Ze względu na bardzo małą ilość wolnego miejsca na dysku systemowym (3,5 GB) postanowiłem trochę go oczyścić. Jednym z kroków była opcja "Oczyszczanie dysku" a następnie okienko z plikami systemowymi. W tym miejscu zauważyłem "Windows Update - oczyszczanie", który zajmuje aż 14.4 GB i jak rozumiem, jest to ilość miejsca która powinna zostać zwolniona po uruchomieniu oczyszczania. 

Niestety, kiedy proces oczyszczania dysku się zakończy, ilość miejsca wolnego nie zmienia się. Po ponownym przejściu do tego okienka, jest to nadal 14.4 GB. Według instrukcji znalezionych w internecie jedną z opcji było zainstalowanie wszystkich czekających aktualizacji, ponieważ mogło to wpływać na ten problem. Jednak wynikiem tego było jeszcze mniej wolnego miejsca, a oczyszczanie nadal nie działa.

 

Liczę bardzo na to, że ktoś przechodził przez podobny problem i będzie mógł pomóc.

 

Edit. Problem pojawia się na Windowsie 8.1

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Możeby tak ten system w końcu podać?!?!
komentarz 17 grudnia 2018 przez niezalogowany
Kiedy widzę windowsa powyżej 7 to takie problemy w ogóle mnie nie dziwią, a nawet nie chce mi się dywagować co jest tego przyczyną, bo to w końcu windows jest...
komentarz 17 grudnia 2018 przez student33 Początkujący (250 p.)

@MsMaciek123, Fakt, jest to kluczowe. Nie wiem czemu nie podałem od razu. Chodzi o Windowsa 8.1.

komentarz 18 grudnia 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Też mam Windowsa 8.1 ;)

Spróbuj wyłączyć Windows Update.
komentarz 19 grudnia 2018 przez student33 Początkujący (250 p.)
Niestety, wszedłem w Usługi->Windows Update i zmieniłem typ uruchomienia na "Wyłączony", ale nadal nie rozwiązało to problemu.

Chyba że pod "wyłączyć Windows Update" chodziło o coś innego niż to co zrobiłem? :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 168 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Bartex Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 394 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 199 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kegamee Użytkownik (640 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...