• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python materiały do nauki dla osoby początkującej.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
951 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2018 w Python przez VmeksaV Początkujący (370 p.)
Siemka, macie jakieś fajne materiały do nauki dla osoby początkującej w języku Polskim? Zaczynam z programowaniem na ten czas korzystam z materiałów YouTube. Może jakiejś ciekawe książki?
komentarz 17 grudnia 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
W języku polskim możesz spojrzeć na książki wydawnictwa  Helion oraz skypty nauczycieli akademickich.
komentarz 17 grudnia 2018 przez niezalogowany
W j.pol polecam ci Kubusia puchatka ,albo bolka i lolka ,a nie książki o programowaniu

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2018 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)

Jeśli chodzi o książkę to może taką "biblię" Python. Wprowadzenie. Wydanie IV autorstwa Mark Lutz. Jeśli wolisz uczyć się na przykładach to polecam Python dla każdego. Podstawy programowania. Wydanie III autorstwa Michael Dawson . Godna polecenia jest również Python. Instrukcje dla programisty – Eric Matthes

komentarz 18 grudnia 2018 przez VmeksaV Początkujący (370 p.)

Jesteś w stanie mi powiedzieć dlaczego w książce "Python. Wprowadzenie. Wydanie IV " lub "Python dla każdego. Podstawy programowania. Wydanie III"dla początkujących kod wygląda całkiem inaczej niż w tym kursie "https://www.youtube.com/watch?v=lFwUtAUfCG8"? W tym kursie jest od printf same początki a tam coś innego.

0 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Bardzo polecam ten kurs

komentarz 18 grudnia 2018 przez VmeksaV Początkujący (370 p.)
Dzięki za propozycję!
0 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2018 przez niezalogowany
"No Starch Press" ma świetną serię książek dotyczących Pythona. Większość pozycji jest przetłumaczona.
komentarz 20 grudnia 2018 przez VmeksaV Początkujący (370 p.)
Dzięki, mogę prosić o jakiegoś linka dokładnego?
komentarz 21 grudnia 2018 przez niezalogowany

1. Python. Instrukcje dla programisty...
2. Automatyzacja nudnych zadań z pythonem...
3. Python. 14 twórczych projektów...

Dwie pierwsze pozycje skupiają się na podstawach języka. Spora część materiału niestety się w nich powtarza, niemniej w każdej można znaleźć jakieś małe (acz uważam - bardzo znaczące) "smaczki", które nieczęsto spotykałem w tutkach internetowych, żeby nie powiedzieć, że w ogóle ich nie spotykałem. 

Ostatnia książka natomiast, to już stricte projekty. Zajrzyj sobie na helionie w spis treści i sam zdecyduj jaka forma najbardziej Ci leży.

O pozostałych ich książkach ciężko mi coś powiedzieć, bo nie miałem styczności z polskojęzycznymi wersjami.

Podobne pytania

+2 głosów
5 odpowiedzi 1,078 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2016 w Python przez Waasil Początkujący (450 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,541 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...