• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ubuntu 16.04.05 Problemy przy instalacji [ Błędny format pliku wykonywalnego]

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,606 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

Witam,

chcialem dzis zainstalowac srodowisko QT dla systemu Linux (Ubuntu 16.04.05), ale niestety nie chce sie zainstalowac. Dodam, ze to juz ktoras proba, bo wczesniej probowalem na 18.04, ale byl ten sam blad i myslalem, ze moze cos z systemem sie zepsulo. Zainstalowalem wiec 16.04 i probujac zainstalowac za pomoca konsolu, wyskakuje:

./qt-unified-linux-x64-3.0.6-online.run: nie można uruchomić pliku binarnego: Błędny format pliku wykonywalnego

Plik byl pobierany ze strony QT, wiec nie wiem czy cos z nim moze byc nie tak. Na poczatku myslalem, ze moze zlych komend uzylem:

cd /home/user_name/Pobrane
chmod +x nazwa_pliku.run
./nazwa_pliku.run

Sprawdzajac rozwiazania w sici z instalacja qtcreatora, wychodzi na to, ze wsystko robie prawidlowo, bynjamiej z poziomu komend, wiec to moze plik jest uszkodzony?

Z gory dziekuje za pomoc

DC

komentarz 17 grudnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
g++ (Ubuntu 5.4.0-6ubuntu1~16.04.10) 5.4.0 20160609
komentarz 17 grudnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Nie za stary ten kompilator? U mnie jest 7.3.0, a i tak to nie jest najnowsza wersja.
komentarz 17 grudnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Juz zaktualizowalem, ale to nic nie zmienilo. Ale udalo mi sie zainstalowac QT poprzez Repozytorium, chodz gdy odpalam program, ktory dziala koledze, to u mnie nie. ALe najwyzej zaloze nowy temat, jesli nie rozwiaze problemu. Jak znajde link, bo zamknalem, to podrzuce
komentarz 18 grudnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Podejrzewam, że to kwestia bibliotek Qt, które w wersji darmowej dołączane są dynamicznie. Nie bez powodu powstały takie rzeczy jak AppImage czy flatpak.
komentarz 18 grudnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Tak mi się przypomniało. Odpal instalator (albo ten program od koleżki) w ten sposób:

LD_DEBUG=files ./qt-unified-linux-x64-3.0.6-online.run

W terminalu powinny pojawić się logi ładowania bibliotek wymaganych przez instalator. Może będzie widać, że czegoś brakuje.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 146 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,201 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...