• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Staże zagraniczne we Włoszech

Object Storage Arubacloud
0 głosów
146 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Byczek_ Bywalec (2,570 p.)

Witam mam pytanie, ponieważ w czerwcu wyjeżdżam na zagraniczne praktyki z technikum (aktualnie jestem w III klasie-Informatyk) i nie wiem na jakiej zasadzie mają się odbywać te praktyki tzn co ja mam tam dokładnie robic? Może był ktoś na podobnych praktykach. Program się nazywa "ERASMUS +".

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
raczej nie licz że nauczysz sie mega dużo konkretow informatycznych ale moja rada - korzystaj na maxa z możliwości nauki jezyka. Wyjdz czasem na spacer i zagadaj np. kogoś starszego na lawce ze jestes z pl i czy mozecie pogadac sobie troche itp. Wiem, że teraz gdy to czytasz to wydaje Ci sie pewnie glupie, ale uwierz, wiem co mówię... odblokuj się raz a sam zobaczysz. A rzeczy inf nauczysz sie potem, patrz na wyjazd przez pryzmat jezyka i na tym sie skup.
+1 głos
odpowiedź 17 grudnia 2018 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)

Akurat ja nie byłem
Ale słyszałem od kolegów że w większości daje sie praktykantów do prostych zadań z którymi każdy by sobie poradził
Np przepinanie klawiatur, albo pomaganie w sklepie komputerowym 

Ale za to dobrą opcją jest poznawanie nowej kultury i języka 

Traktuj to bardziej jako "zieloną szkołe" => są wycieczki, jesteś za granicą, jesteś wolny od rodziców itd
ale mimo wszystko trzeba coś porobić związanego z zawodem 

Nie traktuj tego jako super papiery które otworzą ci mase ścieżek zawodowych, bo pracodawcy zazwyczaj wiedzą jaki jest poziom tego typu praktyk (to że w szkole mówią że rośnie wartość na rynku o 1000% to nie prawda, w szkole często mówią też że bez studiów nigdzie nie zajdziesz, a osoby bez matury potrafią zarabiać więcej od nich)

Ale za to to dobra opcja do nawiązania jakichś relacji biznesowych 
Jeśli trafisz na firme typowo informatyczną (a nie np sklep który sie zgłosił, bo mają na zapleczu komputer => takich przypadków też jest sporo), pewnie będziesz miał opcje rozmowy z różnymi specjalistami 
Możliwe że dadzą ci kilka wskazówek 
A jeśli uznają że jesteś dobry, zaproponują ci opcje pracy kiedy skończysz szkołe (pewnie z taką wiedzą równie łatwo znalazłbyś prace gdziekolwiek na to określone stanowisko, no ale jeśli ktoś planuje się wyprowadzić do akurat tego kraju i tego regionu, to już ma prościej z szukaniem pracy)

0 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2018 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
U mnie wyglądało to tak, że siedzieliśmy w grupie z kolegami i pisaliśmy jakiegoś bloga w ramach nauki. Przypominało to bardziej lekcje aniżeli jakąś pracę.

Traktuj taki wyjazd bardziej jako przygodę i fajny czas ze znajomymi bo z takimi prawdziwymi "praktykami" ma to mało wspólnego :) Ale może u ciebie będzie to inaczej rozplanowane

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 102 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 2,099 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,941 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...