• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z taktowaniem ramu (profil xmp)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
836 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez fanpajny Obywatel (1,610 p.)

Cześć, moja specyfikacja to:

  • Płyta główna: Gigabyte b450m ds3h link
  • RAM: G.Skill DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL 16 (F4-3200C16D-16GVKB) link

  • Procesor: AMD Ryzen 5 2400G link

  • Dysk: GOODRAM CX300 120GB

A, mój problem oraz pytanie z nim związane jest następujące:

Ustawiłem profile1 w xmp, żeby ramy działały na 3200mhz (domyślnie było to 2133mhz) i wszystko było, działało to przez jakiś czas (parę godzin), podczas których testowałem to ustawienie w World of tanks (na średnich ustawieniach grafiki) i w PES 19 lite (najpierw na średnich, a potem na niskich) i wszytko było ok, ale gdy miałem już wyłączać kompa sprawdziłem jeszcze taktowania ramu. Moim oczom ukazało się 2400mhz, a nic w między czasie nie zmieniałem w ustawieniach ramu (jedynie podkręcałem integre do 1,25ghz i ustawiłem procka na 3,7ghz). Włączałem i wyłączałem profile xmp, ale to nic nie dało i cały czas działają na 2400mhz. Co robić? Te pamięci kosztowały prawie tyle co procek i chciałbym, żeby działały na 3200mhz. Przepraszam za tą ścianę tekstu, ale na internecie nie znalazłem rozwiązania tego problemu i już jestem trochę zdesperowany i nie wiem co robić. Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś tęga głowa która będzie mi w stanie pomóc.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 grudnia 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Najpierw zaktualizuj bios do najnowszej wersji, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Później spróbuj ponownie z ustawieniem profilu XMP. Jeśli nadal nie będzie chciało zaskoczyć to ustaw je na sztywno na 3200MHz. Powinna być gdzieś taka opcja.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 120 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Mojzesz Początkujący (460 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 432 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Mojzesz Początkujący (460 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 114 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Mojzesz Początkujący (460 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...