• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mogę być... ale z innymi studiami?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
393 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez d1kp007 Nowicjusz (120 p.)
Cześć, mam 20lat, od dłuższego czasu mam pewne wątpliwości co do mojej ścieżki jeśli chodzi o rozwój.

Jestem studentem ekonomii o spec. finanse i rachunkowość, pracuję jako asystent w biurze rachunkowym wcześniej pracowałem 6mieś w banku, studiuje na studiach zaocznych gdyż chcę nabyć doświadczenie, dużo się uczę mam ukończone 4 kursy ekonomiczne i posiadam certyfikat językowy na angielski pzm. B2 planuje iść na kolejne kursy, po licencjacie chcę iść na studia związane z analityką finansową i być w przyszłości analitykiem/kontrolerem finansowym tak jak mowie w czasie studiów robię kursy oraz pracuję w różnych miejscach by nabyć doświadczenie inne, niż adresowanie kopert i segregacja dokumentów itd. a w swojej pracy zajmuje się ciężkimi rzeczami za małe pieniadze ale wiadomo, zdzierają na studentach a dla mnie ważne jest doświadczenie.

 

Od dziecka uwielbiałem informatykę, kiedyś chciałem iść do tech. informatycznego ale plany moje się zmieniły, natomiast zawsze uwielbiałem programować, w wieku 15lat stworzyłem swój projekt, taki dla "zabawy" i bawiłem się w twórcę gier.

Napisałem własną strone w języku html i css pobawiłem się z bazami danych np. navicat , tworzyłem jakieś prywatne serwery do gier gdzie pisałem różne "questy" oraz inne tego typu rzeczy. Pewnego dnia postawiłem stworzyć własną grę, przez 3/4 miesiące pisałem grę w notepadzie oraz bawiłem się jakimiś silnikami do gier, napisałem własną stronę która opisywała te grę kupiłem pudełka takie puste do gier i w gimpie/photoshopie stworzyłem jakieś logo i porobiłem screeny z gry i złączyłem to w całość, do tego jakiś tekst klimatyczny i stworzyłęm włąsne pudełko do swojej gry która sam napisałem, kupiłem płyte cd i po prostu przegrałem bawiłem się prgoramowaniem i teraz ...

 

Czy możliwe jest abym w takim wieku nie rezygnując z aktualnej ścieżki rozwoju mógł sprobować swoich sił jako programista? myślicie, że jeśli bym poszedł na jakieś kursy, pouczył się troche na internecie bawił się tym i robił to chociaż hobbistycznie ale z owiele wiekszym zaangażowaniem i z tymi wspomnianymi kursami, mógłbym dostać pracę w tym zawodzie? czy bez studiów jest to nie możliwe? Słyszałem, żę nawet jeśli szukają programistów i piszą , że wymagają studiów informatycznych to jak ktoś jest dobry a ma inne / lub średnie po prostu, to go i tak przyjmuja, ale to jest tylko jakaś plotka.

 

Myślicie, że jeślibym się postarał to miałbym jeszcze szanse? od 4mieś dużo o tym myśle, zacząłem nawet sie troche bawić znowu w programowanie, ale nie jestem pewien czy bez studiów mógłym coś zdziałać, a wydałęm juz dużo na kursy ekonomiczne, zbyt dużo pracowałem w różnych miejscach abym teraz postawił wszystko na jedną nie pewną kartę, oczywiście najcenniejszy jest czas, jestem na 2 roku.

 

Co o tym myslicie? Byłby cień szansy? kiedyś jakieś 1,5roku bawiłem się w jezykach takich jak  : html,css, java oraz troche c++ ale już prawie nic z tego nie pamiętam bo to było w gimnazjum.
komentarz 17 grudnia 2018 przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)

Czy możliwe jest abym w takim wieku nie rezygnując z aktualnej ścieżki rozwoju mógł sprobować swoich sił jako programista?

No nie, człowieku masz 2 dyszki na karku takich dziadków nie biorą już :D :D 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 grudnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
edycja 16 grudnia 2018 przez RafalS
Jasne, że jest szansa i to duża.

Wybierz język, ogarnij sobie jakiś kurs do niego i do dzieła.

Z problemami w zrozumieniu polecam po pierwsze tlumaczenie pytania na angielski i googlowaniu, a w przypadku braku odpowiedzi zadanie pytania tutaj.

Algorytmike możesz poćwiczyć tutaj: https://pl.spoj.com/problems/latwe/

Żeby w miare szybko to wszystko przebiegło ważne jest, żeby ktoś co jakiś czas patrzył na Twój kod, także podobnie o code review możesz poprosić tutaj. Zawsze ktoś zerknie i coś zasugeruje :)

Co więcej jest duża szansa, że znalazłbyś prace, która łączy ekonomie i programowanie :P
komentarz 16 grudnia 2018 przez d1kp007 Nowicjusz (120 p.)
Jest kierunek ekonomia w informatyce, może jakby mi się faktycznie udało coś bardziej ogarnąć i zrobić kursy, to może by coś z tego było.
komentarz 16 grudnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Nie przesadzałbym z tym kursami. Na rynku IT liczą się przede wszystkim umiejetności i doświadczenie.
komentarz 16 grudnia 2018 przez d1kp007 Nowicjusz (120 p.)
czyli wystarczy jeden porządny kurs i brać się do roboty? Może w 2lata programowania bym znalazł jakąś prace.dzieki za komentarz
komentarz 16 grudnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Ok. Najwidoczniej ja nie zrozumiałem :D Myślałem, że chodzi Ci bardziej o certyfikaty.

O ile weźmiesz się za to na poważnie to znajdziesz coś o wiele szybciej niż 2 lata.

Po prostu wybierz jezyk, poszukaj jakichś materiałów na necie w dowolnej formie - filmiki na yt, ksiazka czy artykuly i do roboty.

Polecam python'a z dwóch względów - jest prosty i najczesciej korzysta sie z niego we wszelkiego rodzaju stanowiskach zwiazanych z analizą danych, czyli tam gdzie mogłyby przydać się Twoje umiejętności ekonomistyczne.
komentarz 16 grudnia 2018 przez d1kp007 Nowicjusz (120 p.)
Postaram się konkretnie za to wziąć, myślę, że nie będzie z tym problemu bo jednak bardzo to lubię  i nie będę musiał się do niczego zmuszać, ale nadal nie wierzę, że mogę znaleźć pracę jako programista bez studiów informatycznych posiadajac nie wiem, jeden kurs jakiś zeby cos wpisac do cv oraz swoja wiedzę i jakieś tam swoje projekty, wiem, że ludzie tak pracują ale chyba póki sam tego nie przeżyje to nie uwierze xd a zabezpieczenie mam zawsze w postaci studiów i zwiazanych z nimi kursami i cert. na ang, wiec jakby co to zawsze potem znajde prace a to jakie wybiore 2letnie to wiesz, tak czy siak bedzie.

no cóż... warto spróbować, w sumie to nawet teraz zacząłem .. nic nie mam do stracenia, najwyżej pozyskam przydatne umiejętności ;) a umiejętności i wiedzy nigdy dość. Dzieki za pomoc pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

Słyszałem, żę nawet jeśli szukają programistów i piszą , że wymagają studiów informatycznych to jak ktoś jest dobry a ma inne / lub średnie po prostu, to go i tak przyjmuja, ale to jest tylko jakaś plotka.

Kilka razy już to pisałam tutaj na forum i napiszę kolejny raz, bo wiem, że to motywuje ludzi (na czym oczywiście mi zależy).
To nie jest żadna plotka.
Mamy na forum mnóstwo osób, które nie ukończyły studiów informatycznych, albo nawet żadnych innych i mają się bardzo dobrze z kilkuletnim doświadczeniem w IT. Podpytaj admina tego forum, jakie studia skończył :D

Swoją drogą ja akurat rzuciłam podobny kierunek studiów, bo "Bankowość i Finanse Cyfrowe" - byłam na drugim roku z myślą, że dalej będę szła w stronę rachunkowości, ale plany się zmieniły (na szczęście!). Bez studiów i bez bootcampów, a ucząc się we własnym zakresie znalazłam pracę jako junior we Frontendzie. Uwierz mi, że takich osób jest mnóstwo :)

Podsumowując:

Byłby cień szansy?

Nie żaden cień!
Masz szansę, ale będą zależeć one od tego, jak bardzo Ci się to podoba i jak bardzo będzie Ci się chciało poświęcać na to czas.
Więc ruszaj tyłek i do roboty! :D

0 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Dajesz! W razie problemów to forum chetnie Ci pomoże!

Podobne pytania

+3 głosów
0 odpowiedzi 211 wizyt
–2 głosów
3 odpowiedzi 409 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 141 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Marecki Obywatel (1,690 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...