• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Zarobki programisty

Object Storage Arubacloud
–1 głos
1,237 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2018 w PHP przez Ziito Obywatel (1,110 p.)
zamknięte 17 grudnia 2018 przez Ziito
Witam, ludziki mam takie pytanko ile powinna dostać wynagrodzenia osoba  z dwuosobowego zespołu który ma za zadanie zrobić duży serwis internetowy z wieloma opcjami? słowem dość duży i skomplikowany customowy CMS i od strony back-end jak i front-end. Pytam ponieważ dużo osób polecało mi zostanie freelancerem ale nie wiem czy to się opłaca, a mam kolegę do pomocy i pracujemy we dwóch.
komentarz zamknięcia: Temat wyczerpany

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 grudnia 2018 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)

duży i skomplikowany customowy CMS

Hmm, duży i skomplikowany to bardzo subiektywne sformułowanie.

Co do wynagrodzenia - tyle ile chcesz. Najwyżej ktoś się nie zgodzi na Twoją ofertę. Jeden programista bierze 150zł za godzinę pracy, drugi 15zł za godzinę pracy. Także jeśli miałbym powiedzieć ile, to ja bym powiedział 120zł netto + vat za godzinę. Czy Ty tyle weźmiesz, nie wiem, wnioskując po pytaniu raczej nie.

0 głosów
odpowiedź 16 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi..

Dla mnie duży i rozbudowany serwis to aplikacja, która na froncie ma wiele róznych funkcjonalności, powiązań z wieloma external API, jakieś obsługi może płatności, logowań itp. do tego w back-endzie siedzi rozbudowany system mikroserwisów, do czego dochodzi konieczność implementacji odpowiednich narzędzi i środowisk do monitoringu, do szybkiej reakcji w razie awarii, pytanie też wtedy czy będziesz się tym zajmował Ty, czy masz przeszkolić do tego kogoś z firmy itp. itd. pytanie też, czy masz np. tworzyć jakieś środowiska testowe, developerskie itp. czy mają być one wystawiane czy jakoś izolowane itp. itd. zbyt wiele niewiadomych aby cokolwiek mówić.

Dla kogoś innego dużym serwisem będzie nieco bardziej rozbudowany portal, gdzie masz paredziesiąt funkcjonalności ale bez pełnej otoczki w formie sieci mikroserwisów itp. itd.

Jeden w tydzień zrobi obsługę logowania z podpięciem tego pod jakiś monitoring (np. choćby najprostsze staty w newrelic czy grafanie), a inny będzie to robił 3 miesiące :) Pierwszy może wziąć śmiało lepszą stawkę bo i w konsekwencji produkt zrobi szybciej i być może kompleksowo taniej niż osoba tańsza za 1h ale robiąca znacznie dłużej...
0 głosów
odpowiedź 16 grudnia 2018 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
"duży i skomplikowany customowy CMS i od strony back-end jak i front-end." zalezy jeszcze jakie funkcjonalnosci - ale od kilkudziesieciu do kilkuset tysiecy.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 326 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2019 w PHP przez jakubmark Początkujący (370 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 108 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2023 w Offtop przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 403 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2019 w Python przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...