• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prosta aplikacja typu to-do list

Object Storage Arubacloud
0 głosów
290 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2018 w Nasze projekty przez ŁukaszD. Użytkownik (540 p.)
Witam

Niedawno co rozpocząłem naukę Vue.js. Chciałem w jakiś sposób "udokumentować" dotychczasową wiedzę, więc zrobiłem prostą aplikację do zarządzania zadaniami(proste to-do list). Plusem tej aplikacji jest przechowywanie zapisanych zadań w pamięci, dzięki czemu w przypadku ponownego wejścia na stronę, lista zadań jest nadal widoczna.

Z czasem aplikacja będzie rozszerzana o kolejne funkcjonalności.

Może komuś się przyda :)

Link do aplikacji: https://looxen.github.io/tododo/

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2018 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Czcionka jest bardzo nieczytelna :(
komentarz 15 grudnia 2018 przez ŁukaszD. Użytkownik (540 p.)
Zmieniona. Szukałem czcionki która wyglądem przypominałaby tekst pisany odręcznie.
0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ja bym dodał jakąś bazę danych, jeśli nie chcesz iść w back-end to choćby najprostsze mLab z przyjemnym API. Do tego np. możliwość logowania, można tu wspomóc się firebase, co daje wrappera na np. API facebooka, google itp.

Do tego może dodaj osobne boxy dla zadań zrealizowanych i usuniętych itp. Z jakąś informacją np. o dacie dodania/usunięcia + jakiś prosty filtr po dacie, szukanie zadań itp.
komentarz 15 grudnia 2018 przez ŁukaszD. Użytkownik (540 p.)
Podczas nauki chciałem się skupić tylko i wyłącznie na pisaniu w front-endzie, aby zapoznać się z Vue.js.

Co do back-endu, znam framework Laravel i ćwiczyłem w nim tworzenie API.

Jeśli chodzi o osobne boxy, na chwilę obecną robię funkcję drag and drop na obecnej liście.

Daty i filtry planuję dodać niebawem.

Dzięki za sugestie.
komentarz 15 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Podczas nauki chciałem się skupić tylko i wyłącznie na pisaniu w front-endzie, aby zapoznać się z Vue.js.

Vue, React, Angular, nie ma znaczenia, nie znam dzisiaj apki, która by nie musiała korzystać z XHR, WS, SSE itp. Także umiejętność pracy choćby z XHR to dla fronta obowiązek :) więc mimo wszystko warto wg mnie użyć jakieś bazy, choćby clouda.

komentarz 15 grudnia 2018 przez ŁukaszD. Użytkownik (540 p.)
Jedynie XHR jest mi znany i wykonywałem już requesty za pomocą axiosa :)
komentarz 15 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
narzędzie nie ma znaczenia, choć axios jest spoko, sam go używam jeśli nie piszę w Angular gdzie mam XHR out-of-the-box  HttpClient, ważne jednak aby nauczyć się po prostu pracować z tym, rozumieć asynchroniczność, nauczyć się obsługi błedów itp., choć ja w ogóle polecam reactive style, zarówno na froncie jak i back-endzie... jak raz się w to wejdzie to nie będziesz chciał już wychodzić :)
0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Brakuje przechowywania stanu, aplikacja odrazu powinna reagować i usuwać z listy,  jak coś zrobię imo powinno przekładać task na inną linię. Brzydka animacja startowa, Vue domyślnie ma wbudowaną możliwość wykonania prostych animacji jak np: fade. Po szczegóły zapraszam tutaj:

https://vuejs.org/v2/guide/transitions.html

Jest sessionStore jest plusik.

Imo troszkę mało by móc jakoś sensownie to ocenić.
komentarz 15 grudnia 2018 przez ŁukaszD. Użytkownik (540 p.)
Dzięki za uwagi i dzięki za zaproszenie :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 624 wizyt
pytanie zadane 11 września 2018 w JavaScript przez sapero Gaduła (4,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 548 wizyt
pytanie zadane 26 września 2018 w Android, Swift, Symbian przez sapero Gaduła (4,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 202 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2020 w JavaScript przez sqrt321 Nowicjusz (160 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...