• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dysk SSD i jego praca zapisu pamięci!

Object Storage Arubacloud
0 głosów
80 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
Witam,

Mam pytanie, mam dysk Samsung SSD EVO 850, i moje pytanie brzmi bo wyczytałem w internecie że najlepszym zapisem danych do komórek jest zapis SLC, a ja sprawdzając w programie SSD-Z otrzymałem że mam typ zapisu TLC, moje pytanie brzmi jak to zmienić i czy w ogóle da się zmienić i czy warto zmienić?

Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2018 przez Shepherd Bywalec (2,180 p.)

To co wymieniasz jest budową kości w danym dysku i nie da się ich po prostu zmienić. Wyróżniamy rodzaj użytych kości:

  • SLC – (Single Level Cell) każda komórka może przechować pojedynczy bit informacji. To rozwiązanie jest najwydajniejsze i zarazem najtrwalsze. Jest także najdroższe, co sprawia, że nośniki SSD z pamięcią SLC są wykorzystywane głównie w serwerach.
  • TLC – (ang. Triple Level Cell) pozwala zapisywać do trzech bitów. Jest to najtańsza technika stosowana w nośnikach SSD, zapewniająca zadowalającą prędkość odczytu i zapisu danych, jednak kości tego typu ze względu na sposób przechowywania informacji w komórkach są najmniej trwałe.
  • MLC – (Multi Level Cell) powzwala na zapisanie w pojedynczej komórce dwóch bitów. Dzięki temu producenci nośników mogą zaoferować wysokie prędkości zapisywania i odczytywania informacji oraz trwałość znacznie większą, niż zapewnia pamięć TLC.

Mam nadzieję że trochę pomogłem :D

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 521 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2017 w Sprzęt komputerowy przez David Sundkikngs Obywatel (1,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 299 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez vtn Początkujący (360 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 844 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2021 w Sprzęt komputerowy przez pudinci Nowicjusz (170 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...