• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozszyfrowanie sposobu komunikacji telefonu z telewizorem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
127 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Jest aplikacja na mój telewizor lg tv remote i chciałbym w ramach nauki zrobić jej odpowiednik na komputer. Muszę więc w jakiś sposób rozszyfrować sposób w jaki komunikuje się ona z telewizorem. Z sieci jestem słaby ale podstawy podstaw ogarniam. Odpaliłem wiresharka połączyłem się z tv w aplikacji i ku mojemu zdziwieniu żadne pakiety tcp ani udp nie są przesyłane. Właściwie to jedyny typ pakietu jaki jest wysyłany przez telefon to SSDP. Wytłumaczy ktoś jak ten pakiet działa i jak najlepiej rozszyfrować w jakiej formie przesyłane są dane?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 grudnia 2018 przez Shepherd Bywalec (2,180 p.)
Sterowanie telewizorem za pomocą telefonu odbywa się za pomocą podczerwieni (IrDa) Można też używać niektórych funkcji za pomocą Bluetooth bądź oficjalnych aplikacji do telewizorów. Pakiety TCP nie są wysyłane, ponieważ nie ma między nimi wspólnego łącza (sieci) oraz telefon nie zarządza bezpośrednio telewizorem tak jak np TeamViewer (Tel-PC)
komentarz 15 grudnia 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Ehhh, Przecież pisałem że to jest aplikacja która komunikuje sie przez internet .....

Czy wogole czytaliście co napisalem?

Btw. Nawet nie mam czujnika podczerwieni xd
komentarz 15 grudnia 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
A w jednej sieci muszą być bo inaczej by to nie działo.
0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
A to nie jest przypadkiem na podczerwień? Niektóre telefony tak się komunikują z telewizorami

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 268 wizyt
pytanie zadane 19 września 2018 w Sieci komputerowe, internet przez romtomtom Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 168 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez DudSon Użytkownik (680 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 208 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...