• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

100% zużycia GPU

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,332 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Piotr Jarema Użytkownik (970 p.)
Witam, mam procesor od intela, dokładnie I5 oraz GTX 1050 4gb w komputerku, od ostatniego formata komputera mam NA PULPICIE 100% zużycia GPU1050 mimo że komputer wstaje na i5, niby nic mi to nie szkodzi ale w grach po pewnym czasie grania mam spadki fpsów, reinstalowałem sterowniki, czyściłem ccleanerem, skanowałem, czyściłem i wymieniałem pasty (bo grzał się też), ale 100% zużycia zostało, rzucił mi się w oczy jakiś komentarz że podobno od jakiegoś czasu 10 gryzie się z GTXem czy tam dokładnie 1050, jak myślicie czy przejście na 7 coś zmieni czy się nie opłaca i polecacie coś jeszcze zrobić.

 

Specyfikacje:

Intel Core i5-7300HQ 2.50Ghz

8GB Ram

Nvidia GTX 1050 4GB GDDR5 128-bit
komentarz 13 grudnia 2018 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)
  • Zrób sobie skan jakimś dobrym antywirusem albo malwarebytesem, może ktoś kopie sobie bitcoiny na Twojej karcie. To najpewniej nie będzie powód, ale może być, więc warto sprawdzić.
  • Oczywiście warto też sprawdzić, czy jakiś proces nie używa karty nadmiernie, np. Steam.
  • Pamiętaj, żeby mieć zainstalowane najnowsze sterowniki.

(piszę w komentarzu, bo to garść najprostszych porad, może znajdzie się ktoś z większą wiedzą smiley )

komentarz 13 grudnia 2018 przez Piotr Jarema Użytkownik (970 p.)
• Skanowałem malwarebytsem i nic.

• Sprawdzałem i żaden z programów nie ciągnie więcej niż 1% max.

• Oczywiście mam :)
komentarz 13 grudnia 2018 przez niezalogowany
Z tym w10 takie problemy to chyba norma. W pracy u klientów to albo procesor piłuj, albo dysk, albo tak obciąża sieć, że przez jeden komputer cała sieć potrafi usiąść. A najlepsze w tym wszystkim, że zaglądasz do tego "menedżera" i nic tam nie ma. Żadnego podejrzanego. Powiedziałbym żeby w ogóle go nie aktualizować, ale wiem jak upierdliwy jest w10 i wie lepiej co potrzebujesz.
komentarz 13 grudnia 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)

@Piotr Jarema,

Sterowniki od producenta laptopa czy NV?

komentarz 13 grudnia 2018 przez Piotr Jarema Użytkownik (970 p.)
Od producenta GPU.
komentarz 14 grudnia 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Zainstaluj od producenta laptopa.
komentarz 14 grudnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

@Piotr Jarema, próbowałeś offline- co się dzieje?

Daj SS z Afterburna na nie obciążonym kompie. 

komentarz 14 grudnia 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

@Piotr Jarema, czym sprawdzałeś, co korzysta z karty w 100%?

komentarz 14 grudnia 2018 przez Piotr Jarema Użytkownik (970 p.)

@PreZmyK, a co to za różnica ? Wolałbym nawet od producenta GPU.

@thryndl ASUS Rog Gaming Center

komentarz 14 grudnia 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
W takim razie pobierz program Process Explorer i zobacz dokładnie, która aplikacja zjada 100% GPU

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,440 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 899 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 129 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2020 w C i C++ przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...