• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wczytać do projektu mapę

Object Storage Arubacloud
0 głosów
313 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2018 w PHP przez RuinyOdbudowane Początkujący (330 p.)
Hej wszystkim! Mam niewielkie doświadczenie w programowaniu. Chcę wykonać prostą grę w przeglądarce ,a jej algorytmem i mechaniką próbuje zająć się Sam. Lubię programować mimo ,że To niełatwa sprawa. Mam pytanie dotyczące grafiki na profilu użytkownika otóż chciałbym dowiedzieć jak za pomocą jakiegoś narzędzia może być kreator map o nazwie "Tiled"  bo z takiego obecnie korzystam.

Chciałbym stworzoną mapę załadować w oknie przeglądarki aby jej kratki były wyświetlone. Zawsze mnie to fascynowało jak to działa dlatego mam kilka pytań. Jako ,że zaczynam chcę wiedzieć jak wykonać te poniższe rzeczy bądź co muszę umieć aby interfejs gry poprostu z opisu działał.

Na pewno wiedzieć  będziecie czym jest Tibia lub Margonem. Nie chcę gotowców potrzebuje wskazówek jak odwzorować niektóre elementy wymienionych gier.

1.Mapa powinna być wyświetlona ale nie w całości ma się ona przewijać wraz z poruszaniem się bohatera. Powiedzmy ,że ma być wyświetlone 25kratek na 25kratek ,a cała mapa ma powiedzmy 1000. Jak takie coś działa? Widok typu bohater w centrum,a mapa się przewija po wciśnięciu jakiejś strzałki.

2.Bohater ma chodzić i przechowywać swoją pozycję, która zapisuje się co jakiś czas. Nie wymagam od razu od Siebie ,że odwzoruje grę sieciową ale chce chociaż by była jakakolwiek interakcja z użytkownikiem. Bohater ma chodzić ,a program ma reagować na kolizję tzn. nie przewijać mapy gdy natrafimy na 'coś' mapa stanie w miejscu.

3.W dalszym etapie chciałbym stworzyć jakiś przeciwników , coś do zbierania np. monety. Jakieś zdobywanie doświadczenia czy trenowanie umiejętności.

Jak już to chciałbym podziękować za każdą jakąkolwiek wskazówkę, która przybliży mnie do zrobienie tego prototypu. Mój poziom znajomości programowania jest niski jak na dzisiaj - jestem absolwentem technikum informatycznego uzyskałem 5 z programowania aplikacji internetowych jednak to nie wystarcza i jak widać właśnie Teraz proszę się bardziej doświadczonych kolegów o odpowiedzenie na moje pytania.

Pozdrawiam. RuinyOdbudowane.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 grudnia 2018 przez daniel1806 Obywatel (1,780 p.)

Witaj Kolego.

A w jakim języku piszesz tą grę? Skoro w przeglądarce ma działać to domyślam się, że JavaScript, chociaż można też w Javie. Jeżeli używasz Js to może skorzystasz z kilku moich pomysłów, które użyłem w mojej grze. Zerknij i powiedz, czy jesteś zainteresowany moimi rozwiązaniami: http://zagrajwsieci.pl/starshipbattle/starshipbattle.html. I ogólnie napisz więcej szczegółów. W jakim języku, ile już masz zrobione, jakich obiektów używasz itd. U mnie co prawda się mapa nie przewija, ale też musiałem zrobić monitorowanie kolizji. Jak ma działać u Ciebie sterowanie? Wskazywanie myszką, czy klawiatura? Możliwości jest sporo. Coś się da wymyślić.

Pozdrawiam :)

komentarz 13 grudnia 2018 przez RuinyOdbudowane Początkujący (330 p.)
Dzięki za odpowiedź.

Właśnie w tym tygodniu kończą mi się przedmioty zawodowe. Bardzo chciałbym zostać programistą i mam dosyć dużą determinację by to osiągnąć. Jednak jak wiadomo materiał w szkole ,a prawdziwe programowanie to dwie różne rzeczy . Nie będę przecież w pracy używał tzw. prompta. Chcę się wielu rzeczy nauczyć poprzez takie projekty żebym miał szanse zdobyć pozycję juniora/stażu i stąd ten pomysł na grę. To tylko koncepcja chciałem uzyskać mniej więcej szerszy obraz co mam jeszcze opanować by po skończeniu szkoły startować do jakiejś firmy :-)

Szczerze, potrzebuje po prostu mieć na czym ćwiczyć i bardzo mnie ciekawi skąd czerpać wiedzę i gdzie mogę się wykazać.

W moim otoczeniu nikogo programowanie nie interesuje i nie mam źródeł wiedzy tych właśnie bardziej doświadczonych jednak postanowiłem ,że tym programistą zostanę.

Stąd pomysł by założyć konto na tym forum. Pomyślałem ,że może uda się poznać kogoś z takimi zainteresowaniami.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 297 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 199 wizyt
pytanie zadane 30 września 2019 w Nasze poradniki przez mati2210 Obywatel (1,110 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 292 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...