• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Układ kombinacyjny implementujący następującą funkcję logiczną

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,576 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2018 w Matematyka, fizyka, logika przez nieznajomy121 Nowicjusz (200 p.)

Cześć smiley

Mam do zrobienia zadanie z bramek logicznych. Muszę zrobić układ na podstawie tego wzoru Y = (a ˄ c) ˅ (b ˄ ⌐b)

tylko nie bardzo wiem jak ma on wyglądać. Wzór też mniej więcej rozumiem tzn w nawiasach jest koniunkcja logiczna czyli mnożenie, pomiędzy nawiasami dodawanie, a w drugim nawiasie jest "b" z negacją. To jest coś z algebry Boole'a prawda? Zgaduje, że ma się składać z bramki OR, NOT i AND, ale nie mam pojęcia jak ma wyglądać w digital work'sie. W zadaniu jest też aby uzupełnić tablicę prawdy, ale wydaję mi się, że z tym sobie bez problemu poradzę o ile będę miał układ. Dlatego proszę was o pomoc. Jak byście mogli mnie jakoś ukierunkować itp.? Treść zadania wygląda dokładnie tak.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 grudnia 2018 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)

Warunek (b ˄ ⌐b) nidgy nie będzie prawdziwy, zawsze będzie wnosił zero, więc właściwie można go ominąć włącznie z tą sumą logiczną. Pozostaje ci tylko użyć bramki AND do a i c.

Pozdrawiam!

komentarz 12 grudnia 2018 przez nieznajomy121 Nowicjusz (200 p.)
Czyli jak to ma wyglądać, bo z jednej bramki chyba układu nie zrobie?
komentarz 12 grudnia 2018 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
No właśnie zrobisz. Do policzenia tego wyrażenia wystarczy po prostu jedna bramka and :) przeanalizuj sobie na spokojnie to wszystko
komentarz 27 grudnia 2018 przez nieznajomy121 Nowicjusz (200 p.)

Coś takiego masz na myśli? indecision

komentarz 27 grudnia 2018 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
Tak

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,380 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2018 w Matematyka, fizyka, logika przez eternal Użytkownik (620 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 930 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2020 w Matematyka, fizyka, logika przez dark41 Użytkownik (760 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...