• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

XAMPP problem z uruchomieniem mySQL - Attempting to start MySQL service

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,372 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez radzdzij Nowicjusz (200 p.)

Staram sie uruchomic moduł MySQL dla XAMPP z odcinka Instalacja pakietu XAMPP - dla kursów PHP, MySQL

Gdy naciskam Start przy module MySQL w logu wyswietla się komunikat "Attempting to start MySQL service...". Następnie dostaję pytanie od Windowsa komunikat: Czy chcesz zezwolic tej aplikacji na wprowadzenie zmian na tym urzadzeniu? Program Net Command Zweryfikowany wydawca: Microsoft Windows Lokalizacja programu: C:\WINDOWS\SysWOW64\net.exe start "mysql"

Po kliknieciu Tak nic sie nie dzieje.. W logu XAMPP nadal jest "Attempting to start MySQL service..." i nie ma zadnego komunikatu o bledzie..

Przeczesalem juz sporo w sieci szukajac rozwiazania tego problemu. Najblizsze co udalo mi sie znalezc to post na StackOverflow, ale tez nie dajacy jednoznacznej, potwierdzonej odpowiedzi na wskazany problem. (link: https://stackoverflow.com/questions/21279442/xampp-mysql-not-starting-attempting-to-start-mysql-service)

Moze uzytkownicy tego forum beda w stanie pomoc?

 

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 grudnia 2018 przez radzdzij Nowicjusz (200 p.)
Sam daję odpowiedź na swoje pytanie.. No cóż.. Tak to często jest, że jak zadasz pytanie, to odpowiedz "sama" się jednak jakoś znajduje..

Otóż w moim przypadku okazało się, że miałem wcześniej zainstalowany mySQL Server 5.7 Nie pokazywal sie on jednak w Dodaj/Usun Programy w Windowsie, nie wiem dlaczego.

Odkrylem to/Dowiedzialem się tego, gdy dokladniej przejrzalem loga XAMPPa: wskazywal on na konflikt w mySQL i wskazal w logu sciezke, gdzie byl zainstalowany moj mySQL Server 5.7

Usunalem go ręcznie z Program Files (x86) oraz wszystkie jego pozostalości z ProgramData. W moim przypadku to pomoglo i rozwiazalo problem: serwer mySQL odpalil sie bez problemu w XAMPP.

Mam nadzieje, że moja odpowiedź pomoże użytkownikom z podobnym problemem ;-)

Pozdrawiam i powodzenia!

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 259 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 802 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 522 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2018 w SQL, bazy danych przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...