• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przeniesienie (aktywacja) windows 10 na nowy sprzęt

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
995 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez gryzon Początkujący (480 p.)
Witam,

mam konkretne pytanie, czy mając aktywny system 10 na starym komputerze (kupiony jakieś 10 lat temu  w sieciówce) mogę w jakiś  sposób przenieść tą aktywację na nowy komputer (złożyłem go kilka dni temu) ?

Jeśli tak to gdzie i jak mógłbym to zrobić? Czy mógłby mi ktoś udzielić kilku wskazówek? A może ktoś był w podobnej sytuacji?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź i pomoc

Pozdrawiam
komentarz 11 grudnia 2018 przez izonik Stary wyjadacz (12,560 p.)
Kupiłeś komputer z Windows 10, czy osobno Windowsa ?
komentarz 11 grudnia 2018 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

kupiony jakieś 10 lat temu  w sieciówce

komentarz 11 grudnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
To win10 ma już tyle lat? Jak ten czas szybko leci.
Jeśli masz płytkę z kodem Windowsa to nie powinno być problemu. Choć może się przyczepić i nie aktywować bo będzie zainstalowany na innym sprzęcie. Ja to wtedy zawsze wybieram opcję aktywacji telefonicznej i działa:)
Jeśli nie to są programy np. produkey który umożliwi Ci uzyskanie klucza Windowsa z obecnej instalacji. Potem instalujesz na nowym kompie i podajesz ten klucz.
komentarz 11 grudnia 2018 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

To win10 ma już tyle lat?

Autor napisał to odnośnie samego komputera.

Jeżeli zakupił go 10 lat temu kiedy nie było jeszcze windows'a 7 to wydaje mi się, że nie ma opcji, żeby jego windows nie był kupiony osobno.

komentarz 11 grudnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Fakt, premiera win10 była w 2015 roku. No to podziw, że na 10-letnim kompie win10 działa.
Windows 7 miał premierę w 2009 roku czyli można by rzec, że już tą dychę ma :)
komentarz 11 grudnia 2018 przez gryzon Początkujący (480 p.)
Może powinienem napisać ok. 10 lat, nie liczyłem dokładnie :P Generalnie stary sprzęt był zakupiony już z zainstalowanym windowsem 7 (naklejkę mam na obudowie). Nie wiem tylko czy mogę spróbować wykorzystać kod z tej naklejki do aktywacji systemu na nowym kompie?
komentarz 12 grudnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Czyli rozumiem, że upgradowałeś z win7 na win10, tak? To ten kod z naklejki nie zadziała. Najlepiej, tak jak pisałem, użyj produkey, odczytaj klucz i potem go użyj :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 grudnia 2018 przez Kaktus_2225 Użytkownik (630 p.)

To wszystko zależy:

  • Jeżeli masz system na licencji  OEM to zapomnij chyba że w nowym masz tą samą płytę główną 
  • Jeżeli masz go na licencji Boxowej to porostu instalujesz go na nowym z tego samego klucza nawet tamtego nie musisz odinstalować tylko żebyś z dwóch na raz nie korzystał.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 599 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez gryzon Początkujący (480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 6,169 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 774 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez kubol1997 Obywatel (1,580 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...