• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zamiennik dla NOTEPAD++

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
3,495 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2015 w Offtop przez wanderer Gaduła (3,710 p.)
Macie jakieś propozycje na przyzwoite środowisko do pisania stron internetowych, które będzie alternatywą dla NOTEPADA++ ?

8 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 13 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
edycja 13 lipca 2015 przez Eimens

Atom https://atom.io/

Atom moim zdaniem jest po prostu SUPER, piszę się w nim naprawdę przyzwoicie. Działam na nim od niedawna, ale ma wiele rozszerzeń i można nieźle dostosować go do siebie :) 9.5/10 

Sublime Text 3 http://www.sublimetext.com/3

Jest on płatny, do pobrania jest w wersji 2. Podobno też jest dobry. 

 Brackets 

 A o tym to mi nic nie wiadomo, ale mi go polecali jakiśczas temu :) 

komentarz 13 lipca 2015 przez Misiek Mądrala (5,300 p.)
Zainteresował mnie ten edytor ATOM lecz mam pytanie jak zmienić skróty klawiszowe bo domyślne utrudniają pisanie polskich ogonkó a w ustawieniach nie za bardzo da sie edytować skróty.
komentarz 14 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
W ustawieniach wszysto masz, skróty klawiszowe...
komentarz 14 lipca 2015 przez niezalogowany
Kurczę, ściągnąłbym, gdybym nie miał Visty :|
komentarz 14 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Współczuję...komputerowi.
komentarz 14 lipca 2015 przez niezalogowany
No, niestety. Komp też stary... Ale działa! :D A i tak sobie kupuję w te wakacje nowy, więc stary sobie trochę odpocznie. No i będę miał możliwość zainstalowania tego Atoma ;)
+5 głosów
odpowiedź 13 lipca 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Ja polecam Sublime Text 3 :)
komentarz 13 lipca 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
PHPStorm / WebStorm :3 <hihi>
+3 głosów
odpowiedź 14 lipca 2015 przez kilof_45 Obywatel (1,060 p.)
Sublime Test 3... byłby najlepszy, gdyby nie płatna licencja :(

Także Brackets ( przyjemna czcionką, rozbudowany system podpowiedzi, mini edytor kolorów, bardzo wygodny) :D

A tego Atoma to chyba rzeczywiście warto przetestować :)
+2 głosów
odpowiedź 13 lipca 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
Ja od siebie również polecam Sublime Text 3 oraz płatny Adobe Dreamweaver.

Pozdrawiam
+1 głos
odpowiedź 14 lipca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Polecam Atoma i Brackets. Sublime Text niestety płatny. Mimo wszystko mi się narazie dobrze kodzi w Notepadzie (o ile jestem na Windzie).
0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)

Netbeans z xampp to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie a próbowałem wielu. Dostępna wersja pod linuksa i windowsa. Notatnik podświetla ci błędy składowe i od razu mówi na czym ten błąd polega. Uzupełnia równiesz składnię.

0 głosów
odpowiedź 14 lipca 2015 przez niezalogowany
Ja zaczynałem z Brackets i po dziś dzień nie czuję potrzeby zmiany, choć z webem, przyznaję - mam niewiele wspólnego ;)
komentarz 14 lipca 2015 przez niezalogowany
Słuchaj, a Brackets działa też na Viście? Bo trochę chciałbym właśnie zrezygnować z Notepad++ i ściągnąć co innego. Sublime text jest płatny, Atom działa tylko na Windows 7 i 8, więc został mi ten Brackets, więc... Polecasz mi go? ;)
komentarz 14 lipca 2015 przez niezalogowany

Link. Nie wiem jak z Windowsem, nie korzystam z niego, ale Brackets polecam z całego serca, naprawdę świetny, a do tego przyjemny dla oka.

 

komentarz 14 lipca 2015 przez niezalogowany
Oj tak, najlepsze jest ciemnie tło... A wiesz co, zachęciłeś mnie, już pobieram i sprawdzam ;) Na wikipedii pisze, że działa na Mac, Windows i Linux, więc się zobaczy ;)

Dzięki!
0 głosów
odpowiedź 8 stycznia 2017 przez JuzMnieTuNieMa Użytkownik (690 p.)

Najbardziej polecam Atoma. Jest prosty w obsłudze, ładny i bardzo funkcjonalny. Package manager działa świetnie: wystarczy wpisać nazwę plug-ina i kliknąć 1 guzik z poziomu aplikacji i gotowe. Na samym początku brakuje mu nieco funkcjonalności ale po zailstalowaniu dodatkowych pakietów (~10 minut roboty) jest moim zdaniem idealny. Dodatkowo świetnie współpracuje z GitHubem (bo jest od tych samych twórców) - podświetla pliki w zależności od tego, czy są dodane do repository czy nie, i wiele, wiele więcej. 

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,898 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2016 w HTML i CSS przez Cabanoss Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 1,729 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2015 w Offtop przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...