• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nurtujące pytanie - komputer

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
212 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez gorgonkowa Obywatel (1,810 p.)

Siemka. Co to znaczy, że architektura komputera jest zgodna z maszyną Turinga?

komentarz 10 grudnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Zadajesz pytania jak "maszynka" :D Czy w ogóle starałaś się poszukać coś w google?
komentarz 10 grudnia 2018 przez gorgonkowa Obywatel (1,810 p.)
Hmm... to prawda ^^ pytań mam 360, z czego wiele z nich nie ma odpowiedzi w internecie, a po prostu ktoś może wiedzieć. Co do tego pytania... Nie ma wprost nigdzie tego napisane, a na kolokwium to pytanie będzie. :D Pewnie jeszcze niejedno zadam, ale... kiedyś ktoś wspomniał, że lepiej jest odpowiedzieć na jedno pytanie, niż na wszystkie. Staram się szukać cały czas, jednak odnośnie tego pytania nie widzę odpowiedzi na żadnej stronie, a domysły różnie się kończą na egzaminie :D Hmm... czy znasz może odpowiedź na to pytanko?
2
komentarz 10 grudnia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Nie mamy zamiaru odpowiadać na 360 pytań, więc przyhamuj trochę. Oczywiście forum jest od tego żeby sobie pomagać i dyskutować na temat różnych problemów, ale jeśli to ma wyglądać tak że teraz przez najbliższe dni i godziny będziesz nas zasypywał rozmaitymi pytaniami skopiowanymi z kolokwium to nie, nie zgadzamy się. Skoro ktoś Ci takie zadanie zadał to zakładam że można skądś taką informacje znaleźć bądź już powinieneś to wiedzieć. Nie mówię, że masz o nic nie pytać - jak naprawdę masz problem to pytaj, ale to nie ma być zaspamowanie całego forum bo masz kolokwium :)
1
komentarz 10 grudnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
I nic dodać nic ująć :)
komentarz 10 grudnia 2018 przez gorgonkowa Obywatel (1,810 p.)

@Arkadiusz Waluk,
 Gdy chciałam uzyskać jakąkolwiek pomoc, na tym forum "NIGDY" jej nie da się otrzymać, zaś da się otrzymać lenistwo lub chamstwo z Waszej strony poprzez negatywne nastawienie. Sądziłam, że chociaż ktoś może tutaj mi pomóc.
PS. Proszę nie odpowiadać, jeśli nie znacie (lub nie chcecie) odpowiadać na nie.

Pozdrawiam.

komentarz 10 grudnia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Mamy "sporo" postów, dużo rozwiązanych pytań i wielu użytkowników, więc oczywiście ocena każdego użytkownika jest ważna, ale zupełnie się nie zgadzam. Pokaż mi gdzie jest pokaz lenistwa z naszej strony. Bo nie chcemy odrabiać Twoich zadań? To jest lenistwo? Czy może chamskie jest to, że nie będziemy odpowiadali na masę pytań z Twojego kolokwium, w których nie napisałaś nawet jakie masz wątpliwości i do czego doszłaś sama, tylko wkleiłaś pytanie? Wydaje mi się, że właśnie to jest lenistwo. Nastawienie nie jest negatywne, jednak widząc do czego zmierzasz (tworzenie X tematów z samymi poleceniami Twoich zadań) od razu dałem Ci znać, że nie ma opcji, abyś napisała dziesiątki takich tematów.
komentarz 10 grudnia 2018 przez gorgonkowa Obywatel (1,810 p.)
No w porządku, rozumiem. Jeśli chodzi o lenistwo, to praktycznie każde zadane pytanie na tym forum spotkało się z dezaprobatą, a mogę zaznaczyć, że szukałam odpowiedzi w internecie oraz na różnych forach, w tym wykładowcy, jednak regulamin nie zabraniał spytać tutaj. Po prostu nie jest to miłe, gdy ktoś chcąc nauczyć się czegoś lub zrozumieć pewne pojęcia, pozyskać jakąś odpowiedź, musi czytać takie odpowiedzi. Ja rozumiem, że nie wszyscy znają odpowiedź, bo nie ma ludzi idealnych, jednak chciałam tych pytań zadać prawdopodobnie kilkanaście. Ale cóż, jeśli nie można pytać, to więcej tutaj nie zapytam o nic.
komentarz 10 grudnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Istotą tego forum jest pomoc w uzyskaniu odpowiedzi, a nie udzielenie odpowiedzi. Jakbyś napisała, że masz takie pytanie i wg Ciebie odpowiedź jest taka i czy dobrze to rozumujesz to wtedy jesteśmy w stanie Ci pomóc, ewentualnie naprowadzić na dobre rozumowanie danego problemu.
Nie bój się zadawać pytań! Tylko wcześniej postaraj się sama dojść do uzyskania odpowiedzi. Jeśli będzie błędna to poprawimy.
A tutaj to polecam najpierw poczytać co to w ogóle jest maszyna Turinga i architektura komputera. Już zrozumienie tych pojęć powinno dać Ci odpowiedź na Twoje pytanie :)
1
komentarz 10 grudnia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Możesz wskazać przykłady tej dezaprobaty? Pomijając pytania z dnia dzisiejszego, w których nie ma nic oprócz polecenia (więc nie dziwota że niewielu osobom chce się angażować, gdy autor tematu wkleił tylko pytanie, czyli sam się nie wysilił je zadając) widzę (lecąc od góry) tak:

No i tak sobie możemy, ale myślę że to do niczego nie prowadzi ;) Może gdzieś dalej jest inaczej, nie przeglądałem wszystkiego. Masz prawo mieć takie zdanie, ja mam prawo się z nim nie zgadzać. Co nie znaczy, że wykluczam iż spotkało Cię coś niemiłego czy negatywnego, tak to bywa w życiu (niestety), a tym bardziej w internecie, gdzie każdy myśli że jest anonimowy i może wypisywać co chce. Jeśli spotkało Cię na naszym forum to przykro mi tym bardziej, sytuacje takie można zgłaszać, staramy się łagodzić konflikty i utrzymywać forum jako miejsce spokojne, przyjazne i miłe dla każdego. Oraz jednocześnie jako miejsce wartościowej wiedzy i dobrej pomocy, nie "odrabiarki" zadań za innych.

Postaw się od drugiej strony - wyobraź sobie, że dla stałych bywalców tutaj nie jest miłe, gdy ktoś wchodzi, wkleja polecenie z kolokwium i pisze "pomóżcie". Nie Ty jedna masz kolokwium/egzamin/test/sprawdzian i jakby każdy tu przyszedł i tak napisał to mielibyśmy spam takich pytań a niczego wartościowego. Ja rozumiem, dla Ciebie to jest bardzo ważne, bo Ty masz kolokwium i tego potrzebujesz. Nawet pewnie poświęcasz na to sporo czasu, w końcu to Twoje kolokwium. Ale jak ja wchodzę i mam pomóc komuś, kto widzę że zadał lawinę pytań i każde ma jedno zdanie i stanowi wklejone pytanie to no... wygląda to średnio. Inna rzecz że akurat nie znam odpowiedzi na te pytania, więc osobiście nie pomogę.

Myślę że każdy rozumie o co chodzi, szkoda tracić czas (w tym Twój) na dyskusję, może niepotrzebnie się rozpisałem. Pytać można, zapraszamy, ale robiąc to sensownie i z umiarem - czyli zadając konkretne pytania, z jakimś opisem i wyjaśnieniem czego potrzeba bądź czego dokładnie nie wiesz (a nie: "to jest treść, pomóżcie").

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 204 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 92 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...