• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Język R - przygotowanie z wyprzedzeniem do przedmiotu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
249 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2018 w Inne języki przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
zamknięte 27 sierpnia 2020 przez J0ker
Dzień dobry!

W przyszłym semestrze na studiach będę musiał przejść zajęcia ze statystycznej analizy danych. Będzie się to odbywało w języku R, którego w ogóle nie znam, ani też nie miałem wcześniej styczności z tą dziedziną (jest to przedmiot obowiązkowy, raczej bym go nie wybrał gdyby był fakultatywny). O ile samej tej statystycznej analizy raczej nie jestem w stanie się poduczyć z wyprzedzeniem, to może dobrze byłoby chociaż poduczyć się tego języka R, żeby móc od razu rozumieć esencję tego przedmiotu zamiast uczyć się składni tego języka.

Mogą Państwo polecić jakiś internetowy kurs/kurs na YT/aplikację na telefon/książke możliwą do zakupu w Helionie? Wiem, że Codecadmey ma dobre kursy, ale niestety z Data Science mają tylko Python i SQL, nie R. Czy w ogóle jest możliwa nauki samej składni, pętli itd. tak specyficznego języka, który wymaga pracy na jakichś danych bez danych, czy też raczej to co powyżej napisałem nie jest wykonalne tak żeby samemu się tego pouczyć?
komentarz zamknięcia: temat nieaktualny

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
komentarz 10 grudnia 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Dzięki za zainteresowanie moją sprawą. Korzystałeś z tej książki?
komentarz 10 grudnia 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Niestety nie, ja umiem pythona, R nigdy sie nawet nie interesowałem jaką ma skłądnie.
komentarz 11 grudnia 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Spoko, i tak dziękuję za pomoc. Rozważę zakup tej książki.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 434 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 769 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...