• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki sprzęt kupić? Mac? PC?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
649 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez orpy Nowicjusz (200 p.)
Hej. Piszę z ogromną prośbą o opinię, szczególnie docenię opinie osób, które korzystały z maców jak i z pecetów. Niedawno zacząłem przygodę z programowaniem i bardzo mi się to podoba, nie mam innych planów na życie, to mnie bardzo wciąga. Chcę zostać programistą a w przyszłości może zająć się bezpieczeństwem. W przyszłym roku idę na studia informatyczne. Na tę chwilę chcę się zająć front endem z naciskiem na JS oraz chcę się uczyć pythona, w wolnym czasie dodatkowe skille z obszaru IT jak photoshop, office czy SQL. W tej chwili korzystam z della, to jest model Inspiron 15-3567. W skrócie procesor i3 2ghz, 4gb ramu. Niestety czasem mi laguje, ogólnie nie jestem z niego zadowolony, ale jestem w stanie się uczyć. Myślałem o dysku ssd, ale siedzi mi w głowie też kupno nowej maszyny, takiej, która wystarczy do projektów na studia i umożliwi mi płynną pracę, może nawet czasem pozwoli w coś pograć (chociaż gry to nie jest priorytet). A być może stworzyć coś czasem jako freelancer. Od nowego roku najprawdopodobniej dostanę w pracy podwyżkę więc będę mógł kupić jakiś fajny sprzęt, myślę, że mógłbym zainwestować do 5 tysięcy złotych. Zależy mi na maszynie na najbliższe ~5 lat. Nie znam się na hardware. Bardzo proszę o podpowiedzi czego powinienem szukać. Pozdrawiam!
1
komentarz 9 grudnia 2018 przez orpy Nowicjusz (200 p.)
Patrzyłem troszkę na ceny sprzętu od apple. 16gb ramu + procesor i5 i już wykracza ponad budżet :D To trochę odstrasza.
komentarz 11 grudnia 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Zależy jakiego typu laptop potrzebujesz.

1) Niewielki, mobilny, długo trzyma bateria, pewnie słabsza karta grafiki

2) Gamingowy, dobre podzespoły, duży, ciężki, krótko trzyma bez ładowania

 

ja bym polecał ten 1 typ

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 11 grudnia 2018 przez Ярек Эс Bywalec (2,320 p.)

ORPY Może zerknij na komputery All In One od Lenovo: https://www.al.to/g-59/c/1710-all-in-one.html?f[manufacturers][46]=1

Prócz PC mam AIO 520-27 i daje radę.

0 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2018 przez Kaktus_2225 Użytkownik (630 p.)

Ja  miałem parę maków ale żaden nieprzypadł mi do gustu pod względem wydajności,więc na twoim miejscu wybrał bym PC (najlepiej składak), ponieważ zawsze go możesz rozbudować i daje ci on możliwości personalizacji.

Możesz go dobrać pod siebie, ale coś masz parę propozycji moich:

Do samodzielnego złożenia:

PCPROG1

PCPROG2 (trochę ponad twój budżet ale bardzo dobry pc)

Złożone od morele.net:

PCPROGMOR1

PCPROGMOR2

komentarz 9 grudnia 2018 przez orpy Nowicjusz (200 p.)
To jest o tyle problematyczne, że muszę dokupić monitor, myszkę, klawiaturę, wyjdzie mi dużo więcej :D A jakieś inne laptopy? Niekoniecznie od apple? Na co warto zwrócić uwagę?

Dzięki za poświęcony czas :)
komentarz 12 grudnia 2018 przez niezalogowany
edycja 15 grudnia 2018 przez Comandeer

@Kaktus_2225,

Ryzen 1700X + RX590,
i7-8700 + GTX 1070

Po co taki sprzęt do programowania? Przecież to typowe gamingowe podzespoły.

0 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2018 przez Kaktus_2225 Użytkownik (630 p.)
0 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2018 przez Kaktus_2225 Użytkownik (630 p.)

A co do tego jaki wybrać to zwróć uwagę na:

  • Ekran – na początek warto zwrócić uwagę na wielkość ekranu. Im będzie on większy, tym praca będzie wygodniejsza i efektywniejsza. Wygodnie będzie się nam pracowało na ekranie 15 cali lub większym,
  • Rozdzielczość – za rozmiarem ekranu powinna też iść komfortowa rozdzielczość, a najlepiej, jeśli będzie to FullHD (1920×1080 pikseli). Zdecydowanie odpada ekran z błyszczącą matrycą. Nasz wzrok będzie się mniej męczył przy matrycy matowej. Ważna jest też możliwość podłączenia dodatkowych, zewnętrznych monitorów, ale to oferuje obecnie niemal każdy laptop,
  • Klawiatura – kolejna istotna kwestia dla programisty to oczywiście klawiatura. Klawisze powinny mieć mały skok, co zwiększy komfort pisania. Powinna być też możliwie cicha. Zaletą jest też wyspowy układ klawiatury i możliwość jej podświetlenia. Wtedy bez problemu będziemy mogli pracować również w przyciemnionym świetle(z resztąmożna dołożyć własną),
  • Procesor i pamięć – laptop dla programisty nie musi dysponować olbrzymią mocą obliczeniową, ale też nie może być słaby. Dobry laptop do programowania powinien więc posiadać najlepiej minimum czterordzeniowy procesor i co najmniej 8GB RAM (najlepiej 16GB),
  • Bateria – zwróćmy też uwagę na pojemność akumulatora. Przydaje się to szczególnie podczas spotkań biznesowych lub prezentacji,
  • Dysk – Pojemność dysku zależna jest już od potrzeb i preferencji, ale wiadomo, że przede wszystkim dysk SSD zapewni nam komfortowe działanie systemu i aplikacji.
0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2018 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Podaj więcej informacji:

1) Kwota przeznaczona na zakup:

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Tak na wstępie Acer Aspire 7 i5-8300H/16G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD (refflink)
Matryca FULL HD matowa IPS, procesor pełny i5H 4 rdzeniowy zdecydowanie wydajniejszy od tego co posiadasz, aluminiowa obudowa, grafika która pozwoli zagrać w nowsze gry.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 515 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez maxpane Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 252 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Arturo Początkujący (480 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 282 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...