• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dynamiczne programowanie - spoj

Object Storage Arubacloud
0 głosów
149 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2018 w PHP przez detmold Nowicjusz (180 p.)
Chodzi o zadanie ze spoja -> https://www.spoj.com/problems/COINS/ Dostaje status WA

Ogólnie to wykorzystałem tutaj rekurencję + technikę zapamiętywania wyników, działa to szybko. Dla górnego progu wykonuje się tak samo szybko jak dla małych liczb.

Testowałem wyniki tutaj -> http://spojtoolkit.com/test/COINS

54 testy czyli wszystkie jakie tam były proponowane i wszystko ok. Tak czytałem na temat spoja ale linki do działających wersji do tego problemu i tak bez problemu można znaleźć a nie o to tu chodzi, ogólnie to ciekawi mnie gdzie w moim programie jest błąd dlatego wrzucam kod: https://ideone.com/KnTkB5

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
wybrane 8 grudnia 2018 przez detmold
 
Najlepsza
Array w php to coś typu map w c++? Jeżeli jest to zwykła tablica to wychodzi ci poza zakres bo tam są limity na 10^9.

Btw. lepiej pisać algorytmy w c++ bo wykonuje się on szybciej i limity zazwyczaj są ustawiane pod niego. Jest niskopoziomowy i zawsze wiesz jak się co wykona a taki php nie wiadomo jak wewnętrznie działa.
komentarz 8 grudnia 2018 przez detmold Nowicjusz (180 p.)
OK dzięki, chyba mi podpowiedziałeś w czym problem. To pewnie kwesta tego, że używam do indeskowania tablicy wartości z przedziału <0, 10^9> i mimo, że same dane zajmują tylko tyle ile ich było dostarczone, php pewnie dostając indeks 10^9 wywala na spoju memory limit.

Swoją drogą zaraz to sprawdzę bo u siebie testowałem na limicie 4 gb
komentarz 8 grudnia 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
To jest właśnie problem, że nie wiadomo czy jak się odwołasz do np. 100 elementu to on tworzy 100 elementów jeżeli wcześniej było mniej czy wrzuca to na drzewo binarne. Raczej jednak wątpię, aby to było zrobione w ten pierwszy sposób, bo hash cody stringów mogą być długie a te tablice to przecież też je mogą przechowywać. W każdym razie to jest problem że nie wiadomo jak array jest zaimplementowane.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 127 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2020 w Algorytmy przez wojtek_suchy Mądrala (6,880 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 150 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2019 w Offtop przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 534 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...