• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie servera i raspberry pi

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
514 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)

Witam!

Robiłem server na raspberry pi (OS: ubuntu server). Zainstalowałem xampa i zrobiłem "stronę" html (coś w stylu hello world!). No i wszystko fajnie, można było wchodzić na nią po IP, ale okazało się że ona działa tylko na urządzeniach podłączonych do tego samego routera co raspberry.

Może mi ktoś wytłumaczyć na czym to polega i co trzeba zrobić, aby strona była widoczna poza moją siecią LAN w domu?

Przy okazji mam pytanie. Na opakowaniu raspberry jast napisane Wireless LAN sądziłem że to jest bezprzewodowa karta, ale ubuntu nie wykrywa żadnej innej karty niż ethernet. Proszę aby ktoś mi to wytłumaczył.

Z góry dziękuję!! laugh

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 grudnia 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Musisz otworzyć port w routerze, lub dodać Raspberry PI do strefy zdemilitaryzowanej (DMZ). Jednak może to nie działać, jeżeli Twój dostawca internetu nie przydzielił Ci publicznego adresu IP.
komentarz 7 grudnia 2018 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
Hmm. Czyli IP dzieli sie na prywatne i publiczne. W takim razie jakim cudem server w internecie wie gdzie dostarczyć pliki strony internetowej jeśli to IP jest prywatne?
komentarz 7 grudnia 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Poczytaj o NAT.
komentarz 7 grudnia 2018 przez Mateusz1223 Bywalec (2,440 p.)
Aha, to ma sens. Czyli możliwe żę mój router ma jedno publiczne IP i tłumaczy prywatne IP na te publiczne. Aczkolwiek w domu mam postawiony server (nie mój) i on jest podłączony do jakiegoś pośredniego routera, a potem ten router do głównego(tego do którego podłączałem raspberry i z którego czerpię internet). I ta konfiguracja działa. Jak przychodził facet stawiający ten server to podłączył ten wyżej wspomniany pośredni router bo mówił, że ten główny router nie może jednocześnie wysyłać i odbierać czy coś w tym stylu. Wiesz może na czym to polega? Czy to ma związek z otwieraniem portu w routerze?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 282 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,025 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Sason Nowicjusz (190 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 406 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez Rajzok Początkujący (390 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...