• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wydawał ktoś jakąś aplikacje?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
298 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
edycja 7 grudnia 2018 przez marcin99b

Wydawał ktoś jakąś aplikacje?
Szukam porad

  • jak do tego podejść?
  • na co uważać / na co zwrócić uwagę (przykładowo kwestie budżetu/marketingu) 
  • jak wyglądają tutaj kwestie prawne (kiedy zakładać firme, kiedy można się bez tego obejść? czy dużo jest pracy związanej z RODO i innymi ustawami?)

aplikacja jest mobilna + internetowa 

bez zdradzania szczegółów to planowanie grupowych treningów 
do sytuacji kiedy ktoś szuka kolegi do biegania / wspólnego ćwiczenia na siłowni
albo trener organizuje treningi w określone dni (z powiadomieniami kiedy np jest przełożony/odwołany)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 grudnia 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
edycja 7 grudnia 2018 przez KubenQPL
Jaka to aplikacja, moblina, internetowa czy co?

EDIT. miało być jako komentarz to poprzednie to dodam tu odpowiedź. Odpowiadam w odniesieniu do wydania mobilnej aplikacji.

1. Wypuść aplikację ale nie reklamuj jej jeszcze, dopracowuj ją na podstawie opinii ludzi (zdobytych organicznie lub znajomych), dopracowuj też sam wizerunek i opis aplikacji w sklepie (opis, tłumaczenia itp. dostosuj do słów kluczowych, poczytaj o ASO)

2. W sumie to już w pkt.1 opisałem

3. Zakładać dopiero jak zacznie ci się to opłacać, wątpię żeby ktoś się doczepił 50zł z reklam :D tutaj zaznaczam że nie jestem prawnikiem, tylko moja opinia.
komentarz 7 grudnia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
dodałem właśnie info do treści pytania
komentarz 7 grudnia 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Edytowałem odpowiedź
komentarz 7 grudnia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
z tą firmą chodziło mi bardziej o to, kiedy to robić a kiedy nie, kiedy to się opłaca

bo np do zleceń, są platformy takie jak useme gdzie nie potrzeba firmy do załatwiania tego
a z zyskami powinno dać się najzwyczajniej wpisać że taki zysk był, odprowadzić podatek i koniec (gdzieś czytałem że app store albo google play odprowadza samo podatki z zysków i już nie trzeba tego robić, ale moge się mylić)

tylko gdzie jest ta granica między "jeszcze opłaca się być bez firmy" a "bez firmy jest ciężko, trzeba zakładać"
chodzi mi tu bardziej o to żeby nie utonąć w masie papierów gdzie z większością trzeba kombinować, bo sprawy jakie normalnie załatwia sie z użyciem firmy, trzeba robić jako osoba fizyczna
komentarz 7 grudnia 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
App store załatwia sprawe za ciebie, można powiedzieć że jest twoim "pracodawcą" (nie do końca ale upraszczam), ty tylko to odpowiednio w PIT załatwiasz. W Sklepie play musisz normalnie sam załatwiać, jako firma i z tego co się interesowałem to nie można po prostu dać tego do innych zysków przy wypelnianiu pit.

Na początku zakładanie firmy się nie będzie opłacało bo masz koszty typu zus, ubezpieczenie zdrowotne, księgowość itp. a to cie wychodzi standardowo około 1200zł a z obniżonym zusem chyba około 700 z tego co kojarze, w każdym razie nie są to niskie koszty.
0 głosów
odpowiedź 7 grudnia 2018 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
W sieci jest pełno stron o aplikacjach mobilnych, aby promować swoją apke, możesz uderzyć do ich twórców ze swoim projektem.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 103 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2018 w Grafika i multimedia przez Krypotn23245 Nowicjusz (190 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 1,742 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2016 w C i C++ przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,622 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...