• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows Server 2016 problem z GPO

Object Storage Arubacloud
0 głosów
560 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Tangur Początkujący (320 p.)
edycja 7 grudnia 2018 przez Tangur

Witam, mam problem z GPO w Windows Server 2016. Mianowicie mam dwa OU w każdym po 9 użytkowników i muszę w jednym OU podzielić użytkowników na 3 grupy 3 osobowe żeby każda z grup miała inne zasady grupy. Widziałem, że należy to zrobić poprzez opcję Security Filtering ale u mnie to nie działa.

W GPO w jednostce organizacyjnej (OU) podlinkowałem już trzy różne grupy z zasadami i do każdej chciałem przypiąć odpowiednio grupę (Marketing gr1 - Gr1 (TEST\Gr1)) tak jak na załączonym zrzucie ekranowym poniżej.

Efekt jest taki, że GPO nie blokuje żadnych z rzeczy, które sobie wybrałem a wydaje mi się, że zrobiłem wszystko poprawnie i powinno blokować. Dopiero gdy Security Filtering przywrócę na domyślne ustawienia czyli na Authenticated Users to GPO zaczyna blokować.

Efekt końcowy miał być taki, że każda z grup w jednym OU ma inaczej ustawione GPO. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co źle robię i mnie pokierować jakoś jak sobie z tym poradzić? Dlaczego GPO nie akceptuje nowej grupy Gr1 z trzema użytkownikami a grupę Authenticated Users już akceptuje? 

Dodam jeszcze, że nawet jak dodaje osobno jednego użytkownika do Security Filtering to nic to nie daje. Dopiero po dodaniu na nowo Authenticated Users GPO zaczyna działać.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 grudnia 2019 przez st_krzysiek Nowicjusz (220 p.)
Przyczyną jest poprawka MS16-072: Security update for Group Policy: June 14, 2016.

Niestety to co działało, przestało działać, ale jest metoda.

Dodajesz użytkownika/grupę na którym miała działać zasada GPO i w zakładce Delegation dodajesz Authenticated Users z uprawnieniami Read.

I działa jak dawniej

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 240 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Tangur Początkujący (320 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 368 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 248 wizyt

92,563 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...