• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kiedy wybrać bazę MongoDB

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,205 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2018 w PHP przez User007 Bywalec (2,400 p.)
Witam.

Planuję zrobić serwis podobny do booking.com. W sensie, nie konkurencję tylko coś o podobnych funkcjonalnościach i architekturze. I zastanawiam się nad wyborem silnika bazy danych do tej aplikacji. Obecnie znam MySql ale czytałem trochę ostatnio o MongoDB i zaletach takich jak szybkość i skalowalność. Tylko nie znalazłem konkretnych informacji do jakich projektów/zastosowań lepiej jest wybrać bazę MongoDB.

Czy w ogóle można to jakość określić? Czy można podać jakieś konkretne przykłady aplikacji/serwisów kiedy baza noSql jest lepsza i z solidnym wytłumaczeniem dlaczego?

Dziękuję.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2018 przez misiek.sz Bywalec (2,050 p.)
czemu nie konkurencję ? :)

nigdy nie pracowałem na mongoDB ale z tego co wiem są to bazy nierelacyjne, czyli nie można w nich ustawić relacji 1 do wielu, wiele do wielu i wiele do jednego. Myślę że mongoDB jest dobre do mniej skomplikowanych projektów, często używa się jej z nodeJS.
komentarz 6 grudnia 2018 przez User007 Bywalec (2,400 p.)

czemu nie konkurencję ? :)

Jak bym miał 300 000 000 USD na marketing to bym zrobił konkurencje :D. Chociaż pewnie nawet to by było mało teraz. :)

Tak, wiem że to nie jest relacyjna i jest jeszcze parę istotnych różnic, tylko nie wiem czym się kierować przy wyborze bazy danych do projektu. Dla jakich projektów wybrać nie relacyjną a dla jakich relacyjną.

I czy ja wiem czy mongoDB tylko do małych projektów? A co jeśli mały projekt rozrośnie się do dużego. To co skomplikowana migracja przy przesiadce? 

komentarz 6 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

@misiek.sz,

Myślę że mongoDB jest dobre do mniej skomplikowanych projektów, często używa się jej z nodeJS

a skąd takie przeświadczenie :) ?

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 527 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 124 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 318 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...