• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kiedy wybrać bazę MongoDB

+1 głos
139 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2018 w PHP, Symfony, Zend przez User007 Obywatel (1,960 p.)
Witam.

Planuję zrobić serwis podobny do booking.com. W sensie, nie konkurencję tylko coś o podobnych funkcjonalnościach i architekturze. I zastanawiam się nad wyborem silnika bazy danych do tej aplikacji. Obecnie znam MySql ale czytałem trochę ostatnio o MongoDB i zaletach takich jak szybkość i skalowalność. Tylko nie znalazłem konkretnych informacji do jakich projektów/zastosowań lepiej jest wybrać bazę MongoDB.

Czy w ogóle można to jakość określić? Czy można podać jakieś konkretne przykłady aplikacji/serwisów kiedy baza noSql jest lepsza i z solidnym wytłumaczeniem dlaczego?

Dziękuję.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2018 przez misiek.sz Obywatel (1,830 p.)
czemu nie konkurencję ? :)

nigdy nie pracowałem na mongoDB ale z tego co wiem są to bazy nierelacyjne, czyli nie można w nich ustawić relacji 1 do wielu, wiele do wielu i wiele do jednego. Myślę że mongoDB jest dobre do mniej skomplikowanych projektów, często używa się jej z nodeJS.
komentarz 6 grudnia 2018 przez User007 Obywatel (1,960 p.)

czemu nie konkurencję ? :)

Jak bym miał 300 000 000 USD na marketing to bym zrobił konkurencje :D. Chociaż pewnie nawet to by było mało teraz. :)

Tak, wiem że to nie jest relacyjna i jest jeszcze parę istotnych różnic, tylko nie wiem czym się kierować przy wyborze bazy danych do projektu. Dla jakich projektów wybrać nie relacyjną a dla jakich relacyjną.

I czy ja wiem czy mongoDB tylko do małych projektów? A co jeśli mały projekt rozrośnie się do dużego. To co skomplikowana migracja przy przesiadce? 

komentarz 6 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Mędrzec (186,810 p.)

@misiek.sz,

Myślę że mongoDB jest dobre do mniej skomplikowanych projektów, często używa się jej z nodeJS

a skąd takie przeświadczenie :) ?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 30 wizyt
pytanie zadane 27 marca w Inne języki przez Akiro Bywalec (2,810 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 38 wizyt
pytanie zadane 15 marca w SQL, bazy danych przez drraco Początkujący (370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 89 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2018 w JavaScript, jQuery, AJAX przez Venglas Obywatel (1,150 p.)
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny chat IRC, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

65,755 zapytań

112,393 odpowiedzi

237,318 komentarzy

46,700 pasjonatów

Przeglądających: 110
Pasjonatów: 2 Gości: 108

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...