• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dlaczego internet po kablu jest od razu a na routerze jest dopiero po 5 min.

Object Storage Arubacloud
–1 głos
418 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez nokia Nowicjusz (120 p.)
Witam
Od kilku tygodni mam problem z routerami tp-link tz. dioda świeci na pomarańczowo przez 5 minut dopiero po 5 min. wskakuje na niebieski kolor czyli jest internet.Myślałam że to problem z routerem więc kupiłam nowy TL-WR940N ma tydzień i ten zachowuje się dokładnie tak jak poprzednik też łączy mnie z netem po 5 minutach.Wcześniej była minuta.Strasznie to denerwujące gdyż jak złapie jakąś zwiechę to dopiero za 5 minut mnie połączy. Mam dynamiczne ip, dns od googla ale próbowałam open dns oraz od dostawcy.Próbowałam klonować mac adres (choć operator zapewnia że ich nie blokuje).Nie mam już pomysłów co jest przyczyną tak długiego oczekiwania na internet. Dodam że router w 5 sekund pobiera ip od dostawcy i w 3 wysyła mi na komputer widzę że jestem z routerem połączona ale strony się otworzą dopiero po 5 minutach jak dioda zrobi się niebieska.Jakieś sugestie co jest tego przyczyną? Dodam jeszcze że jak włączę kabel od internetu bezpośrednio w komputer to internet będzie od razu.Więc mój dostawca twierdzi że to nie ich wina.Wykluczyłam już klonowanie maca oraz dnsy i wine operatora.Jakieś sugestie?
1
komentarz 6 grudnia 2018 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
Po co go wyłączasz?
komentarz 6 grudnia 2018 przez nokia Nowicjusz (120 p.)
Nie stanowi tu problemu jego wyłączanie choć wyłączam by oszczędzić prąd ale jak oglądam np film online i nagle się zatnie to załapie neta po upływie 5 minut.Wkurzające nie mówie że jest takie wyłączanie notoryczne ale raz czy dwa razy dziennie zacina się net.chciałbyś tyle czekać?
komentarz 6 grudnia 2018 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
Zobacz czy na pewno używasz dobrych zasilaczy. Być może mają te same końcówki, a dają inny prąd. Zacięcie filmu może oznaczać, że komputer jest zajęty, a nie router.
komentarz 6 grudnia 2018 przez nokia Nowicjusz (120 p.)
Zasilacz sprawdzałam jest oryginalny od routera ma ponad tydzień ten router i od początku zachowuję się tak jak to opisałam.Sprawdzałam też bezpośrednio z gniazdka a nie przez przedłużacz i nic.Nie oglądam filmów na kompie a na smart tv np taki player pl. Zresztą czasem są przerwy w dostawie prądu więc po tym jak włączą go z powrotem to po 5 minutach wskoczy net na router.Czy to forum informatyków? macie jakieś sugestie odnośnie kwesti informatycznych np. sprawdzenie czy ktoś nie podpioł się pod mój net  i nie mówię tu o to co widzę na routerze bo tam widzę tylko moje adresy mac a nie obce. Jest jakiś sposób by sprawdzić  co dzieje się z moimi pakietami po dotarciu do routera lub zanim do niego dotrą? jakiś test routera po wpisaniu jakichś komend tylko nie ping bo już sprawdziłam.Jak się testuje routery?
komentarz 7 grudnia 2018 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
5 minut na restart routera to odpowiedni czas. Być może źle zapamiętałaś poprzedni czas restartu routera, albo skojarzyłaś to z czymś innym. Skąd wiesz, że router pobiera ip od dostawcy w 5 sekund? Jeśli z ustawień włączonego routera to ten czas może być ok. Gdy włączasz router minie chwila na załadowanie systemu. Komputer pobierze ip z routera, ale router jeszcze nie skończy załadowania systemu. Te lampki oznaczają pewnie to co się aktualnie dzieje. Wszystko działa poprawnie. A teraz trochę po twojemu. Czy ty masz mózg?
komentarz 10 grudnia 2018 przez nokia Nowicjusz (120 p.)
A ty mózg masz? Widać na routerze jakie ip dostaje w jego ustawieniach. Pozatym sprawdziłam już wszystko co możliwe.Nawet to że jak router jest po 10 minutach bez kabla włączony a potem wkładam kabel to powinien odpalić net od razu zgodnie z twoim rozumowaniem niestety tak nie jest dalej czekam 5 minut,proszę mnie tu nie obrażać.Kolejny przykład to jest taki że jak ustawiłam go jako router extender i puściłam neta na niego z komórki i wiesz co patafianie odpalił mi neta na resztę urządzeń po 40 sekundach.
komentarz 10 grudnia 2018 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
Kończę obrażanie od Czy to forum informatyków? Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Myślę, że to jest czas, kiedy router sprawdza i aktualizuje firmware, ogarnia sobie cały input, który dostaje. Poza tym, 5 min to i tak krótki czas przygotowania do pracy. Nie dramatyzowałbym, chyba, że musisz router z jakiegoś powodu wyłączać i nie może on być zostawiany włączony.
komentarz 6 grudnia 2018 przez nokia Nowicjusz (120 p.)
Wcześniej mój router odpalał się w minutę. Zresztą odpisałam wyżej powód szukania rozwiązania.5 minut to bardzo długi czas oczekiwania na otwarcie strony internetowej.Na ten router nie ma wyższej aktualizacji niż ta którą posiadam wiem bo aktualizowałam.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 293 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 235 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 175 wizyt

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...