• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mobilna aplikacja informacyjna

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
403 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2018 w Grafika i multimedia przez jezykdziubek Nowicjusz (120 p.)

Witam mam zamiar zrobić (lub próbować) aplikacje na telefon (iOS Android) w stylu informacyjnym ogłoszeniowym w mojej miejscowości. Chodzi mi o naprawdę prostą apkę w której będe mógł codziennie dodawać jakieś informacje co się u nas dzieje lub będzie się działo ewentualnie przy najważniejszych rzeczach wysłać powiadomienia push z tej aplikacji. Chciałbym coś takiego jak np aplikacja Fangol - wchodzisz jest logo, potem informacje od najnowszego do najstarszego, z dodaniem zdjęcia lub krótkiego filmiku, przewijasz palcem w bok i masz następny artykuł itp itd

Chciałby się dowiedzieć o program do budowy takiej apki czy konieczne jest znanie kodowania czy wystarczy jakiś program drop and drag.

Może mi ktoś podpowie jak mam się do tego zabrać.... z góry dziękuje

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 grudnia 2018 przez niezalogowany
raczej nie znajdziesz stron/aplikacji wysiwyg. Co do pisania wydaje mi się że musiałbyś napisać to w javie

https://www.youtube.com/watch?v=4SzG7wOkP98
0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2018 przez akasiczak Nowicjusz (220 p.)

Hej,

żadnego sensownego systemu drag-n-drop nie znajdziesz. Jeżeli zastanawiasz się nad językiem programowania to najlepszymi opcjami są:

Kotlin - Android

Swift - iOS

Jeżeli chcesz tworzyć aplikację natywną, oba języki są do siebie bardzo podobne i jednocześnie przyjemne w użyciu laugh Chyba, że chciałbyś stworzyć hybrydę na obie platformy wtedy język C# i Xamarin. 

0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Prostego edytora na zasadzie przeciągnij i upuść to nie ma. Takie edytory są mega nie optymalne i produkują mnóstwo nadmiarowego kodu. Polecam zainteresować się technologią PWA i językiem PHP lub python lub Ruby . W tych językach dość szybko można zrobić taką stronie aplikacje.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 89 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2020 w OpenGL, Unity przez Sic Dyskutant (8,510 p.)
–6 głosów
0 odpowiedzi 353 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2020 w JavaScript przez bbbbbbbb Użytkownik (950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 395 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...