• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nowe podzespoly, na monitorze nic się nie wyświetla.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
399 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Symi Bywalec (2,340 p.)
Złożyłem komputer z nowymi podzespolami. Gdy klikam przcisk power to wentylatory na obudowie oraz chlodzenie procesora - kręcą się. Karta graficzna również - swieci się. Jednak nie ma obrazu na monitorze oraz gdy podlaczam co kolwiek do płyty glownej jako przyklad podam myszkę - gdy ja podlacze to nie podswietla sie (a powinna). Na plycie swieci się dioda "EZ debug". Na obudowie na frontpanel jest dioda hdd ktora sie NIE swieci.

Sprzęt: ( Wszystko jest nowe )

GPU: msi gtx 1060 6GB gaming x

CPU:-amd Ryzen 6 1600x

Motherboard: msi b350m pro-vdh

RAM: 8gb HyperX 2400mhz ddr4

Zasilacz: corsair cx550 [550W]

Co probowalem? Zmiana slotow ram, wyjecie baterii od plyty na kilka minut, sprawdzalem przewody,
komentarz 4 grudnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
daj
komentarz 4 grudnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Na tych zdjęciach nic nie widać istotnego!

Ile pinowy kabel masz podpięty pod gpu?

Czy to po prawej koło kabla zasilającego gpu (na czerwono) świeci dioda czy cała 'karta' jest tak podświetlana i przebija?
komentarz 4 grudnia 2018 przez Symi Bywalec (2,340 p.)
Jesteś pewnien ze tu chodzi o gpu? Bo na plycie sa diody EZ DEBUG i swieca sie DRAM i CPU - mysle ze to jest przyczyną mojego problemu
komentarz 4 grudnia 2018 przez Symi Bywalec (2,340 p.)
edycja 4 grudnia 2018 przez Symi
To po prawej to tak - tak jest oswietlona karta i poprostu przebija, a zasilanie to pci-e 6pin

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
wybrane 4 grudnia 2018 przez Symi
 
Najlepsza
Musi być 8pinowy
komentarz 4 grudnia 2018 przez Symi Bywalec (2,340 p.)
Moj blad, mam podpięty 8pin
komentarz 4 grudnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Mam corsair'a cx750 i on ma w zestawie pin6+2 tak że Twój też powinien mieć w zestawie taki.
komentarz 4 grudnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
To nie wiem ja bym sprawdził czy cpu dobrze siedzi i czy żaden pin nie jest ugięty.
komentarz 4 grudnia 2018 przez Symi Bywalec (2,340 p.)
Tak, wiem pisze caly czas ze mam 8pin podlaczony, napisalem ze 6 bo sie pomylilem. W miedzyczasie znalazlem rozeiazanie. Bylo bardzo banalne.
komentarz 4 grudnia 2018 przez Symi Bywalec (2,340 p.)
Ram byl niedocisniety.
komentarz 4 grudnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
edycja 4 grudnia 2018 przez PolYGlok
Miałem to napisać po tym pcu o sprawdzeniu ramu ale to raczej płyta główna by piszczała ale ta się komunikuje przez diody. No i myślałem że to na początku sprawdziłeś.
0 głosów
odpowiedź 5 grudnia 2018 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Cześć.

Nie wiem czy problem już rozwiązałeś ale.

Analizując wypowiedzi kolegów.

Sprawdziłem płytę główną(obrazek) ma zintegrowaną kartę graficzną (odkryciesmiley)

W przypadku problemu który opisujesz,diagnostykę i uruchomienie nowego i poskładanego kompa rozpocząłbym bez zewnętrznej karty.Bo wtedy masz o jeden "problem" mniej.

innymi słowy,kartę zewnętrzną montujesz wtedy,kiedy działa już komp,masz dostęp do BIOSa itedeitepe smiley.

Powodzenia.

komentarz 5 grudnia 2018 przez Swiru Gaduła (3,780 p.)
Nie ma zintegrowanej grafiki  w tym zestawie
0 głosów
odpowiedź 5 grudnia 2018 przez Swiru Gaduła (3,780 p.)
Podpinasz monitor do GPU czy do płyty?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 116 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Przemek Gaffka Początkujący (490 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 52 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia w Sprzęt komputerowy przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 77 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez Assasin109 Początkujący (250 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...