• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie dodatki na stronę internetową ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
630 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2018 w HTML i CSS przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Witam!

Skończyłem już moją stronę internetową i teraz szukam jakiś ciekawych dodatków czy czegoś w tym stylu (dodawanie komentarzy itd.) aby ją trochę urozmaicić

Bardzo prosiłbym o burzę mózgów (nie ma złych pomysłów)

Dodam jeszcze żeby pomysły były w miarę wykonywalne w HTML, CSS, JS

ps. strona ma tematykę technologiczną

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Najlepiej daj po prostu linka do strony, nawet jeśli to jakaś wersja dev - jak nie chcesz upubliczniać całe to wydziel sobie jakieś środowisko dev np. osobny GH pages lub jakaś osobna domena, tak przyszłościowo to jest dobre rozwiązanie bo pozwala Ci testować różne rzeczy zanim wrzucisz na wersję dla publiki.

Co do komentarzy to proponowałbym np. podpiąć disqussa, a inne pomysły.. cięzko bo nie wiemy co już masz :)

Daj linka to pomyślimy co by UX'owo można dorzucić.
komentarz 4 grudnia 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Tak wiem wiem muszę wrzucić wersje dev na GH pages jednak zrobię to wieczorem bo teraz nie mam czasu.

I właśnie myślałem żeby użyć disqussa tylko nie jestem pewien czy da się to zrobi,ć w inny sposób niż wrzucanie projektu na wordpressa
komentarz 4 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ale disquss nie ma kompletnie nic wspólnego z wordpressem. Jak masz stronę na WP to możesz wziąć gotowy plugin, a jak masz pure html/css/js to po prostu użyj API disqussa: https://disqus.com/api/docs/ albo poszukaj sobie jakieś libki dającej przyjemniejszą abstrakcję na API, wiem że są takie np. do react czy angular więc pewno i do pure js coś się znajdzie.
komentarz 4 grudnia 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Ok. Myślałem że to jest jakiś plugin do worpressa ponieważ nie zagłębiałem się bardziej w ten temat.

znalazłem taki poradnik http://www.zyj-kochaj-tworz.pl/2015/04/instalacja-disqus-krok-po-kroku.html czy on mi pomoże z zainstalowaniem tego ?
komentarz 4 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Nie znam tego poradnika ale z doświadczenia Ci powiem, że już nie raz się przekonałem że takie poradniki nie są fajne... wiele razy miałem przypadki, że ktoś robił wg poradnika a nagle okazuje się że coś nie pyka, zawsze mówię "wejdź po prostu w dokumentację" i się okazuje, że zaszły zmiany których poradnik nie ujmował :)

Dlatego ja jak mantrę zawsze powtarzam - najpierw czytać dokumentację, jeśli są jakieś problemy to:

  1. wróc jeszcze raz do dokumentacji,
  2. popatrz na issues w GH (często naprawdę cenne źródło wiedzy, przez wiele osób mam wrażenie że lekceważone)
  3. poszukaj na SO (to chyba jedyne forum programistyczne na dobrym poziomie... bo to tutaj to dno w porównaniu do SO).

Jeśli po tych 4 punktach dalej jest błąd to znaczy, że albo robisz coś mega customowego, albo nie dostrzegasz jakieś prostej głupoty w kodzie... co wbrew pozorom zdarza się każdemu, nawet seniorom :)

komentarz 4 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
tak na szybko widać, że komentarze pod artkiem są sprzed 3 lat więc odpuść go sobie i zrób zgodnie z dokumentacją bo pewnie coś się pozmieniało od tego czasu.
komentarz 4 grudnia 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Okej wgłębię się bardziej w temat i dodam to.

Ps. między czasie postanowiłem dodać scroll efect i stronka od razu nabrała życia ;)
komentarz 4 grudnia 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
A i mógłbyś mi podać linka do tego forum powyżej?
komentarz 4 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
https://stackoverflow.com/

podstawowe, po dokumentacji, źródło wiedzy dla programisty :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 251 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 956 wizyt
–2 głosów
2 odpowiedzi 225 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...