• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Osadzanie filmów z youtube na stronie.

0 głosów
173 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2018 w HTML i CSS przez Robert SO Nowicjusz (120 p.)

Witam. Z tego co już doczytałem się na różnych mądrych stronach, to filmy umieszczone na youtube pochodzące z legalnych źródeł możemy legalnie linkować na własnej stronie. Osadziłem już linki kilkudziesięciu filmów, więc nie pytam tu, o to jak to się robi, bo sposobów jest kilka, wiem. Pytam raczej o konkretne przykłady, mam do zamieszczenia film np.

<div style="position:relative;height:0;padding-bottom:33.31%"><iframe src="https://www.youtube.com/embed/K_7k3fnxPq0?ecver=2" style="position:absolute;width:100%;height:100%;left:0" width="1081" height="360" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe></div>

z kanału "RedBull", no i pięknie się umieszcza nawet, wizerunek odtwarzacza jest i wygląda poprawnie, dopóki nie klikniemy w odtwarzanie. Wyskakuje "film niedostępny" (może tylko u mnie). Na youtube jest normalny <ifrem> źródło legalne, sprawdzałem czy można odlinkować się do strony redbulla bezpośrednio, gdzie zanjduje się też ten film, wtedy serwer odmawia dostępu. 

Czy jest na to jakaś rada, czy niektóre filmy są zablokowane i nic się nie poradzi ( choć nie znalazłem, żadnej adnotacji o dodatkowych licencjach), no i dlaczego w takim razie zamieszczony jest <ifrem> do osadzenia? Zaznaczę jeszcze, że znalazłem ten problem tylko z filmami z RedBull, więc podejrzewam, że chodzi tu jednak o warunki rozpowszechniania. 

Z poważaniem RobertSO

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2018 przez Eliro Stary wyjadacz (11,130 p.)
To może wrzuć cały kod? Bo teraz otrzymasz standardowe "U mnie działa": https://codepen.io/anon/pen/NEoZGp
komentarz 2 grudnia 2018 przez Robert SO Nowicjusz (120 p.)
A więc, uruchomiłem, tak jak mi posłałeś z całego kodu, otwierając go w Codepen i działa, kopiuję na żywca ten kod do siebie, nie zważając na to że się troszkę mi wszystko się rozjeżdża (ale na próbę to nie ważne, bo wystylizuję później) i co? Nie działa. Wszystkie linki, a mam ich tu około 40 działają ten nie, o dziwo trafiłem już kilka takich, co nie idą ale nie potrafię znaleźć między nimi analogi.

Zrobiłem jeszcze jedno skopiowałem ten cały kod do czystego dokumentu i zapisałem jako probe.html i co. Nic dalej nie działa. Jak myślisz co mogę jeszcze spróbować, o czym może nie pomyślałem, coś robię nie tak, tylko co?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 720 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 357 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2018 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (30,450 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 86 wizyt
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny chat IRC, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

65,683 zapytań

112,321 odpowiedzi

237,045 komentarzy

46,657 pasjonatów

Przeglądających: 235
Pasjonatów: 11 Gości: 224

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...