• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Osadzanie filmów z youtube na stronie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
631 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2018 w HTML i CSS przez Robert SO Nowicjusz (120 p.)

Witam. Z tego co już doczytałem się na różnych mądrych stronach, to filmy umieszczone na youtube pochodzące z legalnych źródeł możemy legalnie linkować na własnej stronie. Osadziłem już linki kilkudziesięciu filmów, więc nie pytam tu, o to jak to się robi, bo sposobów jest kilka, wiem. Pytam raczej o konkretne przykłady, mam do zamieszczenia film np.

<div style="position:relative;height:0;padding-bottom:33.31%"><iframe src="https://www.youtube.com/embed/K_7k3fnxPq0?ecver=2" style="position:absolute;width:100%;height:100%;left:0" width="1081" height="360" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe></div>

z kanału "RedBull", no i pięknie się umieszcza nawet, wizerunek odtwarzacza jest i wygląda poprawnie, dopóki nie klikniemy w odtwarzanie. Wyskakuje "film niedostępny" (może tylko u mnie). Na youtube jest normalny <ifrem> źródło legalne, sprawdzałem czy można odlinkować się do strony redbulla bezpośrednio, gdzie zanjduje się też ten film, wtedy serwer odmawia dostępu. 

Czy jest na to jakaś rada, czy niektóre filmy są zablokowane i nic się nie poradzi ( choć nie znalazłem, żadnej adnotacji o dodatkowych licencjach), no i dlaczego w takim razie zamieszczony jest <ifrem> do osadzenia? Zaznaczę jeszcze, że znalazłem ten problem tylko z filmami z RedBull, więc podejrzewam, że chodzi tu jednak o warunki rozpowszechniania. 

Z poważaniem RobertSO

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2018 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
To może wrzuć cały kod? Bo teraz otrzymasz standardowe "U mnie działa": https://codepen.io/anon/pen/NEoZGp
komentarz 2 grudnia 2018 przez Robert SO Nowicjusz (120 p.)
A więc, uruchomiłem, tak jak mi posłałeś z całego kodu, otwierając go w Codepen i działa, kopiuję na żywca ten kod do siebie, nie zważając na to że się troszkę mi wszystko się rozjeżdża (ale na próbę to nie ważne, bo wystylizuję później) i co? Nie działa. Wszystkie linki, a mam ich tu około 40 działają ten nie, o dziwo trafiłem już kilka takich, co nie idą ale nie potrafię znaleźć między nimi analogi.

Zrobiłem jeszcze jedno skopiowałem ten cały kod do czystego dokumentu i zapisałem jako probe.html i co. Nic dalej nie działa. Jak myślisz co mogę jeszcze spróbować, o czym może nie pomyślałem, coś robię nie tak, tylko co?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 287 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2020 w HTML i CSS przez Pawel069 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,802 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 212 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2020 w Nasze poradniki przez Aga.Gli. Nowicjusz (120 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...