• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

HxD, problem z modyfikacją pliku

0 głosów
44 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez jmmc Nowicjusz (160 p.)
Witam, przejdę od razu do rzeczy, napisałem prosty program w c++ który wyświetla napis i deklaruje zmienną po czy również ją wyświetla. Za pomocą hex edytora chciałem zmodyfikować wyświetlane wartości w pliku exe tak aby były one na stałe w kodzie. W c++ zrobiłem to bez problemu jednak gdy napisałem taki sam program w pythonie 3.7, użyłem pyinstaller aby zrobić plik exe, to niestety nie mogę wyszukać żadnej wartości. Chciałem się dowiedzieć w jaki sposób je znaleźć.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2018 przez niezalogowany
Istnieją całkiem duże szanse, że w Pythonie string trzymany jest już w innym kodowaniu jako jakiś unicode, a w C++ masz go jako C-String.

Jeżeli HxD wspiera coś takiego to pobaw się opcjami dotyczących dekodowania (interpretowania) stringów
0 głosów
odpowiedź 2 grudnia 2018 przez jmmc Nowicjusz (160 p.)
Niestety, szukałem jako różne zestawy znaków ANSI, DOS, MAC, EBCDIC oraz jako ciąg znaków Unicode i nadal bez rezultatów. :/

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 325 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2015 w C i C++ przez majkkel Użytkownik (530 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 63 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 210 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Maurycy0621 Bywalec (2,200 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

64,868 zapytań

111,331 odpowiedzi

234,217 komentarzy

46,733 pasjonatów

Przeglądających: 210
Pasjonatów: 6 Gości: 204

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...