• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wysokość bloków z css nie działa na stronie html

Object Storage Arubacloud
0 głosów
364 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2018 w HTML i CSS przez piter11251 Obywatel (1,280 p.)

Witam. Chciałem zrobić podstawowy zarys strony, żeby mieć jakiś filar i móc na tym pracować. Niestety utrudnia mi to fakt iż wysokość, którą ustawiam w kodzie nie jest odzwierciedlona na stronie html. Robiłem najpierw na znacznikach htmla 5 a potem na normalnych divach - efekt ten sam

#baner
{
	width:100%;
	height:20%;
	background-color:red;
}
.bok
{
	width:20%;
	height:100%;
	background-color:blue;
	float:left;
}
#kontent
{
	width:60%;
	height:100%;
	background-color: gray;
	float:left;
}
#stopka
{
	clear:both;
	background-color:black;
	width:100%;
	height:30%;
}

 

komentarz 2 grudnia 2018 przez piter11251 Obywatel (1,280 p.)
Zdefiniowałem container z wysokością i szerokością i ładnie śmiga. Dziękuję za porady. Zamykam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Pytanie jak pogrupowałeś to wszystko w htmlu, pamiętaj że % to jakaś część danej liczby. Dlatego jeżeli np wszystkie kontenery masz w body, a body nie ma wysokości, czyli wysokość jego jest równa 0px to każde 100% to 0px. Nadanie body atrybutu height z wartością 100% też nic nie da, bo tutaj zadziała zasada dziedziczenia. Kontenerowi nadrzędnemu warto nadać atrybut height ale z wartością zawartych w jednostkach wysokości monitora. Czyli VH http://webkod.pl/kurs-css/jednostki/relatywne/vh odsyłam.
0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2018 przez Davidelo18 Użytkownik (660 p.)

Jednostka % zawsze odnosi się do rodzica. Np. jeśli dasz całą stronę w div container i dasz mu width: 80% to on weźmie te 80% od rodzica, czyli w tym przydadku body. Jeśli rodzice tych elementów co stylujesz mają height: 0 no to nieważne ile procent byś dał to i tak wyjdzie 0. Jeśli nie chcesz dawać nadrzędnemu elementowi wysokości spróbuj zmienić procenty na np. vh. Jeśli te jednostki nie są Ci znane to polecam ten film.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 2,514 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 400 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 612 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2017 w HTML i CSS przez Snich Nowicjusz (220 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...