• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laravel - implementacja systemu wiadomości prywatnych

0 głosów
26 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2018 w PHP, Symfony, Zend przez ŁukaszD. Użytkownik (540 p.)

Witam,

Planuję utworzyć prosty system wiadomości prywatnych i...na planowaniu się zatrzymałem :). A mianowicie. Jeśli chodzi o planowanie bazy danych wizja była następująca:

tabela Users:

id

username

name

...

Tabela Conversations:

id

user_one_id

user_two_id

Tabela Messages:

id

user_id

conversation_id

content

Przeszukując fora, trafiłem wątek o podobnym problemie. Jeden z użytkowników napisał że tworzenie w takim wypadku kolumn user_one_id, user_two_id jest antywzorcem i podał następujące rozwiązanie(https://stackoverflow.com/a/17031361). Czy według was, jego rozwiązanie jest lepsze? Czy macie lepszy pomysł organizacji tabel?

Drugie pytanie: w jego rozwiązaniu jest kolumna ReplyToMessageId oznaczona jako klucz obcy. Mam rozumieć że kluczem głównym jest kolumna messages.id?

Dziękuję z góry za jakąkolwiek pomoc.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 53 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 236 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2016 w PHP, Symfony, Zend przez Chisorq Obywatel (1,680 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 109 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2018 w PHP, Symfony, Zend przez mi-20 Stary wyjadacz (10,070 p.)
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

61,205 zapytań

107,094 odpowiedzi

223,009 komentarzy

32,535 pasjonatów

Przeglądających: 181
Pasjonatów: 2 Gości: 179

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...