• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakość połączenia w LTE

Object Storage Arubacloud
0 głosów
163 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2018 w Sieci komputerowe, internet przez User007 Bywalec (2,400 p.)
Witam.

Mam pewien dylemat odnośnie tego jaki internet domowy wybrać. Jako że będę mieszkał na wiosce to nie ma u mnie światłowodu i jestem ograniczony tylko do 10Mbps prędkości połączenia przez kabel. Czyli to jedna opcja. Druga opcja to internet LTE. Odległość z domu do nadajników wynosi około 5 km i zastanawiam się jak wygląda jakość połączenia na taką odległość w czasie kiepskiej pogody (deszcz, śnieg i co tam może jeszcze z nieba spadać).

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym związane i może podzielić się doświadczeniem w tych sprawach?

BTW. Jakiego dostawcę internetu LTE możecie polecić?

Dziękuję

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2018 przez huncwot Obywatel (1,110 p.)
Nie wiem jak to wygląda w innych miejscach, ale kiedy ja używałem internetu mobilnego w moim miejscu zamieszkania, gdzie nadajnik stał jakieś 100 metrów od mojego domu, internet czasem postanawiał zwalniać do prędkości skrajnie niskich (ok. 0,2 Kb/s) bez żadnych przeszkadzających zjawisk pogodowych.  Za każdym razem kiedy zwracałem się  do dostawcy internetu (w moim wypadku był to Plus) otrzymywałem informację, że to wina przekaźnika i że jest on przeciążony. Co ciekawe internet w telefonie od tego samego dostawcy działał normalnie. Tak więc z mojej strony polecam przetestować internet przed podpisaniem umowy (wiem, że w niektórych sieciach istnieje taka opcja), bo jeśli będziesz miał podobne problemy to szczerze przemyślałbym czy stałe 10Mb/s nie jest lepsze.

 

Co od twojego pytania. Kiedy internet działał poprawnie prędkość pobierania była w granicach 60-90Mb/s i zjawiska pogodowe nie powodowały zauważalnych zmian w odbiorze, ale jak wspomniałem dom stoi bardzo blisko nadajnika.

 

Z moich doświadczeń wynika, że lepiej trzymać się z daleka od Plusa, ale polecić żadnego dostawcy LTE niestety nie mogę.

 

Mam nadzieję, że moje doświadczenia na coś się przydały

Pozdrawiam
komentarz 30 listopada 2018 przez User007 Bywalec (2,400 p.)
Dzięki za odpowiedź.

Co do przetestowania to masz rację. Zastanawiam się tylko czy kiedy będę na testach mój modem nie dostanie od usługodawcy "specjalnego bonusu", dzięki któremu wszystko będzie działać świetnie. A kiedy podpiszę umowę to będę już na normalnych warunkach.

Pytam tak z ciekawości, bo wieki temu coś takiego mi się przydarzyło. Kiedy miałem internet "radiowy" to mogłem przez 30 dni potestować przed podpisaniem umowy. I przez 30 dni działało znakomicie a potem (nie od razu ale tak po kolejnych 30 dniach) wszystko się posypało.

Nie wiem czy takie praktyki są stosowane.
komentarz 30 listopada 2018 przez huncwot Obywatel (1,110 p.)
Testowałem internet, jeśli się nie mylę z T-Mobile w te wakacje i też działał podobnie do tego z plusa (tylko spadki prędkości następowały w innych momentach), więc wnioskowałbym, że już się czegoś takiego nie robi. Ale jeśli jakaś firma coś takiego praktykuje to niestety nic nie może pomóc (ewentualnie jakieś biuro ochrony praw konsumenta, ale zgaduje, że to dużo zachodu).

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 55 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2023 w Sieci komputerowe, internet przez Sefinek Obywatel (1,140 p.)
–7 głosów
0 odpowiedzi 151 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 514 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Bazi Użytkownik (680 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,539 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...